W sobotę Olsztyn, w niedzielę Gdańsk zainaugurowały kolejny sezon biegów City Trail. Łącznie przez 6-miesięcy odbędzie się 60 biegów w 11 lokalizacjach. Do pokonania dystans 5 km zawsze po tej samej trasie, za wyjątkiem Trójmiasta. Tam biegi odbywają się naprzemiennie w Gdańsku i w Gdyni.

Trasy są różne w zależności ukształtowania terenu w poszczególnych lokalizacjach, jednak zasady uczestnictwa te same. O puchary zawalczą osoby, które w danym cyklu ukończyły przynajmniej 4 z 6 biegów w danym mieście. Nieodłącznym elementem CITY TRAIL są biegi dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy podzieleni na 5 kategorii wiekowych rywalizują na dystansach od 300 m do 2 km.

W sobotę w Olsztynie wystartowało 413 zawodników. Zwyciężył Paweł Pszczółkowski z wynikiem – 16:50.

– Pogoda bardzo sprzyjająca. Za oknami skromne 12 stopni, ale słonecznie. Bezwietrznie, trasa zabezpieczona. Okres jesienny to czas realizowania celów sezonowych to termin i udział w sobotnim citytrail to idealna okazja na przetarcie się przed głównym biegiem drugiego półrocza. Zapewne każdy mógł odnotować nowe życiówki na olsztyńskiej trasie, nawet ja urwałem 16 sekund od najszybszego startu. Dość mocna obsada biegu, złamanie 18 minut nie dawało szans nawet na pierwszą 10-tkę. Czas przeanalizować start i wprowadzić małe zmiany w planie treningowym, by jeszcze bardziej dopieścić czas już 28 października – wspomina Przemek Menziński. 

W Gdańsku linię mety minęło 378 osób. Pogoda również okazała się łaskawa, co pozwoliło na osiągnięcie dobrych wyników. Zwyciężył Łukasz Kujawski poprawiając jednocześnie rekord trasy 16:28. Taki cel postawił sobie jeszcze przed biegiem.

Łukasz Kujawski już w poprzedniej edycji zwyciężał w CITY TRAIL, jednak na początku roku doznał kontuzji, która wykluczyła go z treningów na kilka miesięcy. – Pierwszy miesiąc po kontuzji był ciężki, ale z każdym treningiem jest coraz lepiej. Przyjąłem strategię startową w powrocie do formy, którą sprawdziłem 3 lata temu. Według mnie udział w zawodach podbija zarówno formę fizyczną, jak i mentalną. CITY TRAIL słynie z tego, że można tutaj regularnie sprawdzać dyspozycję, a przy tym miło spędzić niedzielne przedpołudnie – mówił na mecie zwycięzca biegu

Kolejne biegi w: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu.

Więcej na stronie cyklu

Zapraszamy do galerii zdjęć z Gdańska:

baner salomon 30%