Najnowsza, już 37. odsłona kultowego modelu butów do biegania Nike Air Zoom Pegasus zadebiutowała na początku czerwca tego roku. Przyniosła wyczekiwaną, znaczącą aktualizację w jednym z filarów – podeszwie środkowej. Charakterystycznym elemencie, znanym już od 1982 r., gdy zaprezentowano ideę powstania modelu.  

Nie mieliście jeszcze okazji biegać w żadnej z poprzednich edycji Nike Pegasus? A może chcielibyście sprawdzić na swoich nogach jak sprawuje się ich najnowsza odsłona? Teraz jest ku temu okazja. Sieć specjalistycznych sklepów dla biegaczy Sklep Biegacza zaprasza na darmowe treningi i testy Nike Air Zoom Pegasus 37.

Model już testują doradcy sklepu. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne:

„Widać już na pierwszy rzut oka, że nowy Pegasus został wykonany z estetyką i dużą dbałością o detale, takie jak choćby napis na podeszwie, głoszący, że ten but został „zaprojektowany według dokładnych wskazówek biegaczy światowej klasy”, czy też specjalnego miejsca na wpisanie swojego rekordu życiowego, albo dość tajemnicze (dla mnie) oznaczenie na czubku prawego buta „Est.1972”. Tu przyznam, że nie od razu się połapałem, iż jest to data pojawienia się na rynku pierwszej w historii kolekcji butów biegowych, sygnowanych marką NIKE” – mówi Krzysiek Szwedzik ze Sklepu Biegacza Warszawa-Powiśle [pełna recenzja].

A jeśli korzystacie z Instagrama, relacje specjalistów, różne punkty widzenia z testowania, spostrzeżenia, mocne i słabe strony modelu możecie zobaczyć w Instastories Sklep Biegacza.

Nike Air Zoom Pegasus 37. Co w nich nowego?

W nowej odsłonie zastąpiono flagową, dotychczasową pełnowymiarową jednostkę Air Zoom oraz piankę Cushlon, pianką Nike React. To zasadnicza zmiana. Pianka React jest lżejsza, bardziej czuła i trwalsza niż poprzednia pianka Cushlon, ale także bardziej wytrzymała niż Air Zoom. Kultowej jednostki Air Zoom jednak również nie zabrakło. Tyle, że teraz zastosowano jej dwa razy więcej niż w poprzednich odsłonach w przedniej części buta.

Dopracowano również wersje damską i męską pod kątem tego elementu. W wersji damskiej jednostka air ma ciśnienie15 PSI (jednostka pochodna ciśnienia w brytyjskim systemie miar, oparta na sile ciężkości.), zaś w męskiej 20 PSI. Marka uwzględniła preferencje kobiet, które oczekują nieco sztywniejsze odczucia w trakcie biegu. Sama zmiana konfiguracji podeszwy środkowej zapewnia również większy zwrot energii. Odmienna konstrukcja w damskiej odsłonie nie jest nowością. Marka po raz pierwszy zaprojektowała nieco odmienny model, uwzględniając kobiecą anatomię już w 2006 r. 

W kultowym Pegasusie pozostało to co znane i sprawdzone, czyli m.in. podeszwa zewnętrzna oraz zapiętek, który zwęża się poza ścięgno Achillesa – projekt, na który wpływ mają bezpośrednie opinie sportowców.

Testy. Kiedy i gdzie?

Data Lokalizacja startu Godzina Szczegóły
10.06.2020 Warszawa – Powiśle

Sklep Biegacza
Wybrzeże Kościuszkowskie 45A

18:30 link do profilu na FB
15.06.2020 Łódź

Sklep Biegacza
Stefana Żeromskiego 74

18:30 link do profilu na FB
18.06.2020 Gdańsk

Sklep Biegacza
Al. Grunwaldzka 82

19:00 link do profilu na FB
23.06.2020 Katowice

Sklep Biegacza
ul. Kościuszki 62

19:00 link do profilu na FB
26.06.2020 Bydgoszcz

Zbiórka: Pętla Tramwajowa w Myślęcinku

17:00 link do profilu na FB
2.07.2020 Wrocław

Sklep Biegacza
ul. Legnicka 55B

19:00 link do profilu na FB
8.07.2020 Warszawa – Powiśle

Sklep Biegacza
Wybrzeże Kościuszkowskie 45A

18:30 link do profilu na FB
11.07.2020 Kraków

Sklep Biegacza
ul. Józefa Kałuży 1

 8:30 link do profilu na FB
19.07.2020 Bielsko – Biała

(szczegóły dostępne będą w wydarzeniu na FB)

8:30 link do profilu na FB
11.06.2020 Warszawa – Żoliborz

Sklep Biegacza
Hanki Czaki 4

18:30 link do profilu na FB

Nie czekaj na testy. Dołącz do SBRT już dziś!

Testy odbędą się w ramach cyklicznych spotkań SBRT, które wracają po przymusowej przerwie. W grupowych, darmowych treningach prowadzonych przez specjalistów Sklep Biegacza, udział może wziąć każdy, bez względu na poziom zaawansowania. 

Dopiero stawiasz pierwsze biegowe kroki? Bez obaw. Poziom spotkań dostosowany jest do uczestników. Bieganie, choć uznawane jest za sport indywidualny, jest idealną okazją do poznania niesamowitych ludzi. Nic tak nie łączy jak wspólna pasja. SBRT to więcej niż grupowe treningi, to wspólna motywacja, wsparcie czy wyjazdy. 

Bieganie w grupie ma wiele zalet. Oprócz szansy poznania ludzi z pasją należy do nich m.in. bezpieczeństwo czy zwiększona wydajność. W grupie zawsze raźniej, zwłaszcza podczas biegania po zmroku. Dodatkowo możemy poznać nowe ścieżki w okolicach, na które wcześniej sami niechętnie byśmy się wybrali. 

Nikt nie ma chyba również wątpliwości, że łatwiej jest się zmotywować w grupie, gdy i trener podpowie na co zwrócić uwagę. Grupa sprawia, że łatwiej wejść na wyższy poziom i pobiec szybciej czy dalej niż zwykle. Oczywiście z umiarem, bieganie to sport, który wymaga cierpliwości i systematyczności. O tą drugą zwłaszcza łatwiej, gdy wiemy, że systematycznie spotyka się ekipa, otwarta dla każdego. Dodatkowo przy każdym cięższym ćwiczeniu czy zawodach, możemy być pewni, doping drużyny spowoduje, że dostaniemy skrzydeł.

Nie czekaj! Dołącz już dziś!

Rozpiska treningów dostępna jest na stronie: sbrt.sklepbiegacza.pl