Karolina Smolarczyk to ostatnia zawodniczka, którą zasiliła w ubiegłym roku szeregi Buff Team Poland. Obecnie drużyna liczy 10 zawodników i zawodniczek. Jej barwy reprezentują również: Ola BazułkaMonika Węgrzyn, Regina PiechowskaMichał Dudczak Marcel Broja trzon od początku powstania (od września 2017 r) stanowią: Marcin ŚwiercMartyna Kantor, Anna Kącka Marcin Rzeszótko.

Karolina przygodę z biegami górskimi rozpoczęła niedawno, mimo to w ubiegłym roku sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Polski w Biegach Górskich w kategorii juniorki młodsze. 

Ulubione ćwiczenie do wykonania w domu?

Karolina: Najbardziej w domu lubię wykonywać różne ćwiczenia na brzuch. np. plank.

Ulubiona potrawa z ryżu lub makaronu?

Karolina: Mogłabym cały czas jeść makaron. Uwielbiam go szczególnie z pesto.

Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda biegowa?

Karolina: Trenuję bieganie już w sumie 5 lat. Wszystko pod okiem mojego trenera Juliana Zięby. Od dziecka lubiłam sport i bieganie. Moja przygoda z dołączeniem do klubu zaczęła się od wzięcia udziału w szkolnych biegach ulicznych, do których zachęciła mnie moja nauczycielka wf-u. Zajęłam wtedy 2. miejsce i jak dobrze pamiętam, to od razu zainteresowało trenera. Zostałam zapytana czy gdzieś trenuję. Po tym dostałam propozycję przyjścia na pierwszy trening.

Na zawodach biegam średnie i długie dystanse. W ubiegłym roku wzięłam udział w biegu ulicznym i wystartowałam po raz pierwszy, i na pewno nie ostatni, na 10km. Od niedawna też zaczęłam biegać po górach. Bardzo to polubiłam. Biegi górskie sprawiają mi radość, pozwalają pokonywać pewne bariery i pokazują mi, że jeśli tylko chcę, jestem w stanie coś zrobić.

Co uważasz za swój największy sukces?

Karolina: Najbardziej lubię wspominać ubiegłoroczne zawody górskie, a za swój największy sukces uważam Mistrzostwa Polski w Ustrzykach Dolnych, gdzie zajęłam pierwsze miejsce.

Ulubione zawody?

Karolina: Zdecydowanie górskie, lubię też biegi uliczne (5km, 10km).

Najlepsze biegowe wspomnienie?

Karolina: Moje najlepsze biegowe wspomnienie było, kiedy mogłam pierwszy raz pojechać na imprezę zagraniczną, rangi międzynarodowej. Bardzo lubię wspominać ten czas.

Najgorsze biegowe wspomnienie?

Karolina: Jakby się zastanowić to chyba nie mam takich, żałuje, że teraz nie można nigdzie wystartować, bo wszystko odwołane.

Ulubione miejsce do biegania?

Karolina: Zdecydowanie las, spokój świeże powietrze, to coś co lubię najbardziej.

Preferowany dystans?

Karolina: Biegam średnie i długie dystanse, na zawodach w tym roku chciałabym wystartować na 3000 m.

Film lub książka o bieganiu, który/ą polecasz?

Karolina: Polecam, film ”Najlepszy” lubię do niego wracać, gdyż pokazuje historię młodego chłopaka, który mimo wielu przeciwności nie poddał się i dążył dalej do celu.

Pierwsza rzecz, którą zrobię po zakończeniu kwarantanny?

Karolina: Po zakończeniu kwarantanny od razu wrócę na stadion, na moje regularne treningi z trenerem.

Największe biegowe marzenie?

Karolina: Moim największym biegowym marzeniem jest biegać jak najdłużej, stać się rozpoznawalnym biegaczem i móc brać udział w imprezach międzynarodowych.

Biegowy idol/ wzór?

Karolina: Moją idolką odkąd biegam na bieżni jest Joanna Jóźwik, zawsze podziwiałam jej pozytywne podejście do każdego treningu, optymistyczny

oferta Buff