Marcin Lewandowski wielokrotnie dawał polskim kibicom powody do radości, zdobywając liczne medale na arenie międzynarodowej. Specjalizuje się na dystansach 800 i 1500 m. Jest bohaterem jednej z najnowszych pozycji książkowej dla biegaczy „Mój bieg”

Ubiegły rok miał niezwykle owocny. Poprawiał rekordy Polski. Już na początku 2019 r. w Irlandii podczas Mityngu AIT International Grand Prix wynikiem 3:56.41 na dystansie 1 mili, ustanowił nowy halowy rekord Polski. Poprzedni rekord od ponad 25 lat należał do Michała Bartoszaka (3:58.39). 

Z kolei w czerwcu, również na dystansie 1 mili, ale na otwartej przestrzeni, rezultatem 3:52.34 o ponad 3 sekundy rozprawił się z jeszcze starszym najlepszym wynikiem. Po ponad aż 42. latach poprawił rekord Polski należący do Bronisława Malinowskiego. 

Najważniejszy sukces odniósł podczas jesiennych 17. Mistrzostwach Świata w Doha, gdzie wywalczył brązowy medal, poprawiając przy tym kolejny Rekord Polski na swoim flagowym dystansie 1500 m – 3:31.46. Na medal tej rangi czekał aż 12 lat, mając za sobą sześć finałów Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich, w tym 3 razy zajmując wcześniej czwarte miejsca.

Czym jest dla niego bieganie? Jakie są jego pierwsze biegowe wspomnienia? Dlaczego wybrał lekkoatletykę? Jakie jest jego ulubione miejsce treningowe? Jaki był najlepszy a jaki najgorszy start? Marcin odpowiada na te i inne pytania. Zapraszamy do oglądania!