Produkty Buff kojarzy już chyba każdy miłośnik aktywności outdoorowych. Od kiedy tylko się pojawiły, szybko zyskały na popularności. Ich fenomenem jest przede wszystkim: wielofunkcyjność, praktyczność i wygląd. Nie ma znaczenia dyscyplina sportowa czy rekreacyjna aktywność jak spacer, zarówno w terenie, jak i w mieście. Sprawdzą się wszędzie. Są wielorazowego użytku i przyjazne dla środowiska. Dodatkowo jedna z nowszych serii – Coolnet UV+ sprawdzi się przy wysokich temperaturach.

Początki

Twórcą i pomysłodawcą Buff był Joan Rojas, wielki fan motocykli, który lubił przemierzać kilometry po katalońskich autostradach. Podczas jednej z takich wycieczek w 1991 r. chcąc chronić się przed wiatrem i przeziębieniem, założył na szyję wojskową odzież. Ta nie tylko nie wyglądała najlepiej, ale i w ostateczności podrażniała skórę, powodując nieprzyjemne uczucie swędzenia. Wiedział, że musi istnieć lepsze rozwiązanie. Miał już spore doświadczenie w pracy z materiałem. W gospodarce regionu Igualada, gdzie urodził się w 1946 r., jedną z ważniejszych ról odgrywa własnie m.in. przemysł tekstylny.

W rodzinnej siedzibie pracował nad szkicami. Cel był z pozoru prosty. Produkt miał chronić przed chłodem, słońcem, wiatrem, miało prostą konstrukcję i można założyć na głowę i szyję, bez konieczności posiadania dwóch różnych produktów.

Eksperymentując z różnymi projektami i procesami, w końcu postawił na mikrofibrę, wydajną i szybkoschnącą. Przystąpił do projektowania zastrzeżonego procesu produkcji, który pozwalał stworzyć produkt o wyjątkowej, bezszwowej konstrukcji. Dodatkowo zastosowanie procesu produkcji drukowania sublimacyjnego pozwalało na przeniesienie różnych projektów na produkt, zapewniając wciąż miękkie odczucie i zmniejszając ryzyko blaknięcia kolorów, gdy są wystawione na działanie elementów lub podczas prania.

Powstały produkt nazwał Buff, w nawiązaniu do hiszpańskiego słowa „bufanda”, oznaczającego „szalik„. Choć zastosowanie produktów jest dużo szersze, można zrobić z niego opaskę na głowę, czy też zakryć nim usta i nos.

Sposoby noszenia chust Buff

Początkowo produkt dał rodzinie i przyjaciołom. Szybko zyskał popularność. Tak narodziła się znana i ceniona do dziś marka Original Buff.

Joan stawiał również na lokalne społeczeństwo. To im chciał dawać miejsca pracy, wciąż 90% produkcji Buffa jest produkowane w fabryce, którą stworzył w swoim rodzinnym Igualadzie (w 10% gdzie indziej, ponieważ składa się ze specjalnych materiałów).

Buff Coolnet UV+

Wydawać by się mogło, że tak prostego produktu nie da się już udoskonalić, ale Buff nie osiadł na laurach. Zaczęto pracować nad znalezieniem coraz to lepszych rozwiązań, przeznaczonych na różne warunki pogodowe. Na ciepłe dni powstała seriia Buff Coolnet UV+.

Początkowo produkty stworzone zostały z myślą o rybakach. Miały im pomóc przebywać dłuższy czas w bardziej wymagających warunkach, głównie w słoneczne dni. Jednocześnie chusta miała być ekologiczna, aby zmniejszyć ilość plastiku, który nierzadko rybacy spotykają w wodach. 

Tak powstał lekki Coolnet UV +. Buff’y wykonano przy wykorzystaniu technologii 4-Way-Ultra-Stretch (recykling z przezroczystych plastikowych butelek, które zostały dostarczone i certyfikowane przez Repreve®). Buff cechuje wydajność materiału mikrofibra. Technologia zarządzania wilgocią, odprowadza pot ze skóry, zapewniając chłód i suchość. Dodatkowo komfort poprawia ochrona przeciwsłoneczna UPF 50+ i technologia kontroli zapachu Polygiene®.

UPF 50+ jest najwyższą możliwą oceną, blokuje 98% promieniowania UV. Próbki tkanin zostały przetestowane pod kątem ochrony przed promieniowaniem UV przez LEITAT — Textile Technology Institute zgodnie ze standardem AS / NXS4399: 1996 „Odzież chroniąca przed słońcem – ocena i klasyfikacja”.

Z kolei Polygiene ® wykorzystuje niskie stężenie chlorku srebra, który ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które utrzymują się przez cały okres użytkowania tkaniny. To pozwala trwale zapobiegać rozwojowi bakterii i grzybów wywołujących nieprzyjemne zapachy. 

Do czego już marka przyzwyczaiła wielu, chusty dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach. 

Dostępne są również w wersji dla miłośników gór – Mountain Collection.

Sprawdź chusty Buff Original w SKLEPBIEGACZA.PL