Przed nami Tłusty Czwartek, prawdziwe święto łasuchów. Sklep Biegacza wie jak sprawić, by ten dzień miał w sobie podwójną dawkę przyjemności. To idealna okazja na świętowanie tego wyjątkowego wydarzenia w kalendarzu na sportowo, w grupie i ze smakołykami. A jeśli takie połączenie właśnie lubicie, to nie może Was zabraknąć na już 6. edycji Wybiegaj Pączka. 

Ekipy poszczególnych sklepów przygotowały różne formy aktywności. Wszystko z głównymi bohaterami wieczoru – pączkami. W końcu staropolski przesąd mówił – kto nie zje pączka, tego opuści szczęście. Najszybciej świętować zacznie Kraków, bo już 19 lutego. Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Warszawa-Powiśle i Wrocław zapraszają dzień później, 20 lutego. Z kolei Bydgoszcz zaprasza na piątkowe pączki. Zobaczcie jakie atrakcje czekają Was w danej lokalizacji w poszczególnych wydarzeniach poniżej. Nie musicie się martwić o swój poziom biegowego zaawansowania, każdy jest mile widziany. 

Średniej wielkości pączek to ok. 300-350 kcal, by go spalić zaleca się ok. 30-40 min biegu w tempie przynajmniej ok. 8 km/h, ale należy pamiętać, że to wartości uśrednione, bo wiele zależy od naszych indywidualnych cech. Na chwilę można jednak przymknąć oko na te wartości i skorzystać ze wspólnej zabawy. 

Wiecie, że początki święta łasuchów sięgają czasów pogańskich? Zajadając się tłustymi potrawami: mięsem, słoniną, popijając winem świętowano pożegnanie zimy i nadejście wiosny. Dawniej by to początek tłustego tygodnia. Z czasem tradycja uległa zmianie, pojawiły się pączki. Wciąż jednak w wersji tłusto-mięsnej i tylko wino zamieniono na wódkę. Słodkie pączki znane obecnie, zagościły w XVI wieku. 

wybiegaj pączka

Gdzie i kiedy?

Miasto Godzina startu Miejsce startu Link do wydarzenia
środa 19.02.2020
Kraków 19:00 Sklep Biegacza
(ul. Józefa Kałuży 1)
Szczegóły wydarzenia
czwartek 20.02.2020 
Gdańsk 18:45 Sklep Biegacza (Al. Grunwaldzka 82) Szczegóły wydarzenia
Katowice 19:00 Sklep Biegacza (ul. Kościuszki 62) Szczegóły wydarzenia
Lublin 18:00 Sklep Biegacza (ul.Północna 6) Szczegóły wydarzenia
Łódź 18:00 Sklep Biegacza
(ul. Stefana Żeromskiego 75)
Szczegóły wydarzenia
Poznań 18:45 Sklep Biegacza (ul. Niepodległości 36) Szczegóły wydarzenia
Warszawa –Powiśle  18:00 Sklep Biegacza (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A) Szczegóły wydarzenia
Warszawa-Żoliborz 18:30 Sklep Biegacza (ul. Hanki Czaki 4) Szczegóły wydarzenia
 Wrocław  19:00 Sklep Biegacza (ul. Legnicka 55B) Szczegóły wydarzenia
Piątek 21.02.2020
Bydgoszcz 17:30 Sklep Biegacza (ul. Gdańska 140) Szczegóły wydarzenia