Piotr Hercog jest zawodnikiem Salomon Suunto Team i organizatorem m.in. Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego czy Międzynarodowej Sztafety Górskiej. Prowadzi projekt Hercog Mountain Challenge w ramach którego startuje w wyjątkowych wyzwaniach biegowych w różnych zakątkach świata. W każdym dąży do pobicia rekordu czy zajęcia wysokiej lokaty. Na swoim koncie ma już liczne zwycięstwa m.in. w Baikal Ice Marathon, Mount Everest Marathon (w kategorii zawodników spoza Nepalu) czy Ultra Fiord Patagonia (170 km). Realizując tym samym marzenia z dzieciństwa, łącząc cele sportowe ze startami w różnych zakątkach na świecie.

Ze sportami outdorowymi związany jest od 20 lat. W 1999 r. po raz pierwszy wystartował w zawodach Adventure Racing. I to tym sportem zajął się przez kolejne 10 lat, pokonując dystanse od 100 km do nawet 1100 km. W 2009 r. wystartował pierwszy raz w w biegu górskim, w Biegu Rzeźnika, które wygrał w parze z Arturem Kurek z czasem 9:14:00. 

Czym jest dla Piotra bieganie? Jakie były początki? Kiedy złapał biegowego bakcyla? Dlaczego wybrał biegi ultra? Jaki jest jego najlepsze, a jakie najgorsze biegowe wspomnienie? Co jest najważniejsze w biegach ultra? Jakie jest jego ulubione miejsce do biegania? Jakie ma biegowe marzenie? Jaki ma sposób na regenerację? Co czuje, gdy staje na linii startu? Jakie są jego rytuały przedstartowe? O czym myśli w trakcie biegania? Jakie są jego ulubione buty? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym wywiadzie. Zapraszamy do oglądania! 

salomon_nawodnienie