11 stycznia 2020 r., w przeddzień 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wystartuje już 14. edycja biegu „Policz się z cukrzycą“ organizowanego przez Fundację WOŚP. Główny bieg odbędzie się w Warszawie, ale również w wielu innych miastach w Polsce w ramach tegorocznego finału biegacze mogą wystartować w imprezach sportowych przygotowanych przez poszczególne sztaby [sprawdź gdzie odbędą się biegi]. Partnerem tego wyjątkowego wydarzenia po raz kolejny został Sklep Biegacza

To jednak nie koniec. W tym roku po raz pierwszy organizowany jest również 1. Wirtualny Bieg „Policz się z Cukrzycą” do którego przyłączyć się może każdy, a zebrany dochód zostanie w całości przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dodatkowo jak informują Organizatorzy – „Minimalna suma, którą należy wpłacić, aby wziąć udział w biegu to 40zł. Warto pamiętać, że zakup pomp jest wsparciem jednego z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Natomiast hasło przewodnie biegu wspiera akcję prowadzoną przez Fundację – „Policz się z cukrzycą”, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji.” 

Zapisy prowadzone są poprzez portal Slotmarket do 12 stycznia. W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a w nim koszulkę oraz numer startowy. Jak zaznaczają Organizatorzy, uczestnicy, którzy dokonają rejestracji do dnia 3. stycznia 2020 r. mają zagwarantowane otrzymanie pakietu startowego przed dniem 28. Finału WOŚP. Uczestnicy, którzy dokonują zapisów po 3. stycznia 2020 r. pakiety startowe otrzymają wraz z medalami, po poprawnej weryfikacji ukończenia trasy.

Uczestnicy biegu wirtualnego sami wybierają datę i miejsce startu, ale przemierzyć muszą dystans o długości min. 5 km. Dozwolona jest każda forma pokonania dystansu: bieg, marsz, jazda na rowerze, deskorolce, hulajnodze, sankach, nartach, z pomocą kijków Nordic Walking itd. Dystans należy zarejestrować za pomocą urządzenia GPS, aplikacji mobilnej (np. Endomondo) czy też zegarka z GPS. Następnie należy zapisać wynik w postaci zrzutu ekranu, zdjęcia itp. i wysyłać potwierdzenie na adres bieg@wosp.org.pl. Po pozytywnej weryfikacji ukończenia dystansu uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Regulamin biegu