Każdy biegacz, na każdym poziomie zaawansowania kryje w sobie niesamowitą historię, motywację, która pchnęła go w stronę biegowej przygody.

Natalia Tomasiak pochodzi z Krynicy-Zdrój, jest zawodniczką Salomon Suunto Team i reprezentantką Polski w biegach górskich. Na swoim koncie ma liczne sukcesy w kraju i za granicą. M.in. w 2018 r. zajęła 4. miejsce na Mistrzostwach Świata Skyrunning Ultra. Pod koniec 2019 r. zwyciężyła w swoim debiucie na dystansie 100 km w ramach biegu Vibram UTLO – Ultra Trail Lago d’Orta (+ 6000 m). Jest również ratowniczką – kandydatką krynickiej grupy GOPR, a zimą działa jako instruktorka narciarstwa, snowboardu oraz prowadzi m.in zimowe akcje „Bezpieczny Stok”.

Czym jest dla niej bieganie? Jakie były jej początki? Kiedy złapała biegowego bakcyla? Dlaczego wybrała biegi górskie? Jaki był jej najlepszy, a jaki najgorszy start? Jakie jest jej ulubione miejsce do biegania? Jaki jest jej sposób na regenerację? Co czuje, gdy staje na linii startu? Jakie ma rytuały przedstartowe? O czym myśli w trakcie biegania? Jakie są jej ulubione buty? Może jesteście ciekawi co jest najważniejsze w biegach górskich? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym wywiadzie. Zapraszamy do oglądania!