Druga odsłona cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu w edycji 2019/2020, która odbyła się 30 listopada przyciągnęła nad Jezioro Rusałka 869 zawodników. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Grzegorz Michalak oraz Oliwia Wawrzyniak. Tradycyjnie dopełnieniem imprezy były zawody dla dzieci i młodzieży, w których wzięło udział blisko 300 młodych biegaczy. Kolejne zawody są zaplanowane na 7 grudnia we Wrocławiu oraz 8 grudnia w Katowicach i Łodzi.

Zwycięstwo Grzegorza Michalaka z czasem 15:24 to swego rodzaju niespodzianka, bowiem 22-letni zawodnik dotychczas nie biegał nad poznańską Rusałką tak szybko. W październikowych zawodach z wynikiem 16:00 zajął czwarte miejsce – m.in. za Łukaszem Nowakiem i Krzysztofem Stefanowiczem, których dzisiaj pokonał (zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce z czasami 15:26 i 15:41).

Zwyciężczynią biegu została Oliwia Wawrzyniak – druga zawodniczka klasyfikacji generalnej w poprzedniej edycji CITY TRAIL. Jej dzisiejszy rezultat to 18:05.
Biegam tutaj nad Rusałką już od dziecka, bo wcześniej startowałam w zawodach dla dzieci i młodzieży. Trenuję w klubie AZS Poznań już od pięciu lat, jestem tegoroczną wicemistrzynią Polski w biegach przełajowych do lat 18., dlatego nie czuję szczególnej presji, mimo, że startuję w gronie znacznie bardziej doświadczonych zawodniczek i zawodników – podkreśliła tuż po zawodach zaledwie 17-letnia podopieczna znanego poznańskiego szkoleniowca – Jana Grendy. – Od kolejnego sezonu moim docelowym dystansem na bieżni będzie 5000 m, więc te starty na 5 km podczas CITY TRAIL są dla mnie dobrym sprawdzianem i pokazują mi, na jakim poziomie się znajduję. Dzisiejszy rezultat odbiega od mojego najszybszego biegu tutaj, ale to dopiero pierwsze zawody, w których wzięłam udział w edycji 2019/2020, niedawno zaczęłam przygotowania do nowego sezonu, więc z każdym kolejnym biegiem będzie coraz szybciej.
Drugie miejsce zajęła Alicja Radziej (19:17), a trzecie – Hania Jaraszkiewicz (19:27).
Zawody w Poznaniu odbywają się na szybkiej, 5-kilometowej trasie nad Jeziorem Rusałka.

Następny bieg jest zaplanowany na 21 grudnia, a kolejne: 18 stycznia, 22 lutego, 28 marca.
Na cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden składa się sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej z dziesięciu lokalizacji (poza w Poznaniem są to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Lublin, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław).

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.