Już po raz 5-ty sieć SKLEPBIEGACZA.PL zaprasza do wspólnej świątecznej akcji Zostań Biegowym Mikołajem. Przez ostatnie lata biegacze wyczarowali uśmiech na twarzach setek dzieci z placówek opiekuńczych, wychowawczych oraz hospicyjnych. W tym roku też nie może ich zabraknąć. 

zostan biegowym mikolajem

Jak zostać Biegowym Mikołajem? To bardzo proste. Wystarczy odwiedzić Sklep Biegacza w wybranym mieście i zostawić podarunek  w specjalnym, świątecznym koszu. Specjaliści ze sklepów nawiązali kontakt z placówką opiekuńczą lub wychowawczą, hospicyjną w swojej okolicy dla której zbierają potrzebne produkty.

Nie zapomnij się wybrać z nami w drogę do wybranej placówki. Renifery zamienimy na biegowe buty i wspólnie z workami prezentów podążymy kilkukilometrową drogą prosto do dzieciaków. Zastanawiasz się nad tym jakie będzie tempo biegu? Bez obaw! Naszym celem jest w tym dniu wyczarować uśmiech na twarzach dzieci, biegniemy wszyscy razem! Ściganie się zostawiamy na inne okazje.

Zaproś rodzinę, bliskich, znajomych biegaczy i dołącz do akcji!

Gdzie?

  • Bydgoszcz

Do 4 grudnia w sklepie stacjonarnym (Sklep Biegacza ul. Gdańska 140) zbierane są prezenty dla dzieci ze Stowarzyszenia ,,Piecza” (Placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego). Jej wielkim finałem będzie wspólny bieg zastępu Mikołajów, który odbędzie się 5 grudnia, a metą stanowi opisana placówka znajdująca się na ulicy Charzykowskiej 18a (szczegóły w wydarzeniu)

  • Gdańsk

Do 5 grudnia w sklepie stacjonarnym (Sklep Biegacza ul. Grunwaldzka 82) zbierane są upominki dla dzieciaków z Dom im. J.Korczaka – Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku. Jej wielkim finałem będzie wspólny bieg zastępu Mikołajów 5 grudnia do ośrodka przy ul. Abrahama 56 w Gdańsku (szczegóły w wydarzeniu). 

  • Katowice

Do 4 grudnia w sklepie stacjonarnym (Sklep Biegacza ul. Kościuszki 62) prowadzona jest zbiórka rzeczy dla dzieci z Domu Dziecka Stanica w Katowicach (kosmetyki, ubrania, słodycze, książki, artykuły szkolne, gry). Finałem będzie zaplanowana na 6. grudnia na godz. 19.00 ok. 6 km wycieczka biegowa z prezentami prosto do dzieciaków (szczegóły w wydarzeniu). 

  • Kraków

Do 13 grudnia w sklepie stacjonarnym (Sklep Biegacza ul. Kałuży 1) zbierane są podarunki dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. W liście do biegowego Mikołaja zaznaczono, że najbardziej potrzebne są m.in.: żywność z długim terminem przydatności, środki higieny osobistej oraz środki opatrunkowe czy odzież. Zwieńczeniem jest bieg zaplanowany na 13. grudnia na godz. 15:15 do Centrum Pomocy przy ul. Smoleńsk 4 (szczegóły w wydarzeniu). 

  • Lublin 

Do 3 grudnia w sklepie stacjonarnym (Sklep Biegacza ul. Północna 6) zbierane są prezenty dla dzieciaków. Wielkim finałem będzie bieg zaplanowany na 3. grudnia na godz. 17:45 prosto do dzieciaków (szczegóły w wydarzeniu).

  • Łódź 

Do 6 grudnia w sklepie stacjonarnym (Sklep Biegacza ul. Stefana Żeromskiego 74) odbywa się zbiórka upominków dla Domu Małego Dziecka w Łodzi ul. Drużynowa 3/5. Finałem będzie ok. 7 km wycieczka biegowa 6 grudnia o godzinie 18.00 z prezentami prosto do dzieciaków (szczegóły w wydarzeniu).

  • Poznań 

Do 20 grudnia w sklepie stacjonarnym (Sklep Biegacza al. Niepodległości 36) zbierane są upominki dla potrzebujących z Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka. Finałem zbiórki będzie wspólny ok. 3 km bieg zastępu Mikołajów 23 grudnia o godz. 9:00 do ośrodka (szczegóły w wydarzeniu).

  • Warszawa

Do 5 grudnia w sklepach: Warszawa-Powiśle (Sklep Biegacza ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A), Warszawa-Ursynów (Sklep Biegacza al. Komisji Edukacji Narodowej 24a) oraz Warszawa-Żoliborz (Sklep Biegacza ul. Hanki Czaki 4) prowadzona jest zbiórka prezentów dla Domu Dziecka im. Janusza Korczaka. W liście do Mikołaja znalazły się: kosmetyki, ubrania, słodycze, książki, artykuły szkolne (szczegóły w wydarzeniu)

  • Wrocław 

Do 5 grudnia w sklepie stacjonarnym (Sklep Biegacza ul.Legnicka 55) prowadzona jest zbiórka upominków dla Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet. W placówce, oprócz samotnych kobiety, znajdują się również dzieci. Potrzebne są m.in. środki czystości, środki higieny, żywność (szczegóły w wydarzeniu).

mapa_sklepbiegacza