On Running to jedna z najprężniej rozwijających się marek sportowych w ostatnich latach. Zadebiutowała w 2010 r. i od razu została doceniona, zdobywając nagrodę ISPO Brandnew. Pomysłodawcą nowej konstrukcji butów był jeden z czołowych zawodników w triathlonie Olivier Bernhard, trzykrotny mistrz świata w Duathlonie, wielokrotny zwycięzca prestiżowych zawodów IRONMAN, zaś inspiracją wąż ogrodowy. I choć wiele osób na początkach widząc projekt, wróżyło biznesową porażkę, to stało się zupełnie inaczej, a tegoroczna jesień przynosi nową odsłonę popularnego modelu Cloudflow, który już odnotował pierwsze sukcesy.

Od początku model Cloudflow stworzony został z myślą o startach w zawodach czy też szybszych treningach. Po raz pierwszy na rynku pojawił się w listopadzie 2016 r. i szybko stał się ulubieńcem takich zawodników jak: Tim Don czy też Javier Gomez, Andy Vernon, Chris Thomson. To właśnie w tym modelu w 2017 r. Tim Don poprawił rekord zawodów serii marki Ironman w 2017 r. w Brazylii – 7:40:23 (4:16 -pływanie, 4:06:56 – rower i 2:44:46 – bieg) [historia Tim’a].

Czołowi zawodnicy doceniali model, głównie za niską wagę i elastyczność, ale jednocześnie zwracali uwagę na małą amortyzację na śródstopiu, małe wsparcie do szybkiego biegania i niektórzy mieli zastrzeżenia co do trwałości buta. Sugestie były dobrym impulsem dla marki do prac nad ulepszeniem, a celem stała się m.in. poprawa dopasowania, uzyskanie bardziej energetycznego wybicia, poprawa amortyzacji i wytrzymałości.

Co nowego?

Na pierwszy rzut oka zmiany nie są wyraźne, ale na swoje 3. urodziny, model Cloudflow przeszedł ewolucję. Ma teraz m.in. nowy zapiętek. Jak podkreśla marka – „Zapiętek w nowym modelu jest zaokrąglony, by zapewnić lepsze trzymanie pięty oraz zwiększyć trwałość materiału dzięki mniejszemu tarciu pięty. Dodatkowo zastosowano mocniejszy i bardziej komfortowy materiał wyściełania, który jeszcze dalej zwiększa trwałość i dopasowanie.

Dopasowanie poprawia również nowy wzór sznurowania, który jednocześnie daje lepszą stabilizację w rejonie śródstopia, szczególnie istotne podczas biegu na wyższej prędkości. Dodatkowo na języku zamocowano praktyczną gumkę do przytrzymania sznurówek.

Podeszwa środkowa oparta została o piankę Helion. Jest to szwajcarski pomysł na piankę bez kompromisów. Łączy w sobie lekkość, wytrzymałość oraz dużą odporność na odbicie i temperaturę. Kluczem jest jej budowa. Dzięki zaawansowanym procesom produkcyjnym udało się połączyć stabilne sekcje z bardziej elastycznymi elementami piankowymi wzdłuż tych samych łańcuchów molekularnych. 

Nazwa Helion to połączenie: 

  • H = Heroes don’t wear capes (nie każdy bohater nosi pelerynę, w odniesieniu do intensywnych prac twórców nad stworzeniem materiału bez kompromisu)
  • E = Energy return (zwrot energii)
  • L = Lightweight (lekkość)
  • I = Impact cushioning (amortyzacja)
  • O = On-the-road protection (ochrona na drodze)
  • N = Nonstop performance in the heat or cold (nieprzerwana wydajność w upale lub zimnie)

Cechą charakterystyczną modeli On są specjalne wypustki w podeszwie zwane „chmurami” oraz płytka Speedboard. Od początku założycielom chodziło o spojrzenie na buty przez pryzmat konstrukcji, która zapewni połączoną amortyzację pionową i poziomą. 

W modelu pozostało 18 wypustek, ale zmieniony został ich kształt, który zapewnia teraz większą miękkość w rejonie śródstopia. Przeprojektowana została całkowicie z kolei płytka Speedboard. Jest tzw. partnerem napędowym.  Jest to wstrzykiwana cieczą płyta z polimeru termoplastycznego. W nowej odsłonie, jak zaznacza marka – rejon pod piętą jest miększy, podnosząc komfort na zbiegach i przy lądowaniu na pięcie, a pod śródstopiem i palcami płytka jest sztywniejsza, by jeszcze lepiej magazynować energię podczas przetaczania i oddawać ją przy wybiciu.

 

  • Drop: 6 mm
  • Waga: męski – 235 g/ damski – 196 g

START ON! Czyli sprawdź sam!

Model testowała już m.in. Margo Malone, która zwyciężyła w kwietniowym Zurich Maraton, a teraz jego sprawowanie może sprawdzić każdy. W dniach 7-21 listopada na nowy model On Cloudflow w sieci SKLEPBIEGACZA.PL obowiązuje akcja START ON. W jej ramach w ciągu 14 dni od zakupu można testować buty do woli, a jeśli nie przypadną Wam do gustu, zwrócić używane buty, a dostaniecie pełen zwrot kosztów. Lista sklepów biorących udział w akcji: Sklep Biegacza: Warszawa Powiśle, Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań.

on running cloudflow