Wycieczka w terenie potrafi być wspaniałą przygodą. Jeszcze większą, gdy można dzielić ją z bliskimi dla nas ludźmi. A gdyby tak móc zabrać 2-3 najbliższe osoby na 5-dniową przygodę kamperem gdzieś po Polsce, nie martwiąc się o paliwo czy wynajem? Dodatkowo wzbogacić się o parę trailowych butów z najnowszej kolekcji adidas Terrex i skorzystać z treningu trailowego pod okiem trenera? To możliwe. Marka adidas wspólnie ze Sklepem Biegacza przygotowała konkurs „Napędzani Naturą”, który zainspirowany został wyjątkowymi zawodami w Austrii.

adidas INFINITE TRAILS

Pod koniec czerwca w Gastein w prowincji Salzburg, adidas zorganizował drugą edycję imprezy INFINITE TRAILS, w ramach której odbyły się mistrzostwa świata sztafet. Trzyosobowe zespoły do pokonania miały łącznie 127 km z sumą przewyższeń 7800 m. Sam format wyścigu też był wyjątkowy. Drużyny startowały w trybie pościgowym, jak w biathlonie.

Udział wzięli zarówno czołowi zawodnicy m.in. Timothy Olson, Luis Alberto Hernando oraz Dmitry Mityaev, jak i amatorzy. Wystartowały również trzy polskie zespoły: Polish Terrex Crew, adidas Runners Warsaw oraz SKLEPBIEGACZA.PL.

Uczestnicy na swoich zmianach mieli do pokonania dość wymagające pętle mierzące kolejno: 25 km (+1900 m), 60 km (+3800 m) oraz 40 km (+2100 m) oraz na koniec jeszcze wspólną pętle honorową. Trudy rekompensowały wyjątkowe widoki, jak choćby dla pierwszej zmiany wschód słońca na szczycie Gamskarkogel (2467 m), najwyższej trawiastej górze w Europie.

Nim jednak zawodnicy ruszyli na poszczególne pętle mistrzostw, każdy z członków zespołu musiał wziąć udział w prologu, który otworzył mistrzostwa. Wyniki uzyskane na 15 km trasie z sumą przewyższeń 890 m, decydowały o godzinie startu zespołu w głównych zmaganiach. Pod uwagę brane było zajęte miejsce każdej z osób z drużyny (np. 10 + 13 + 24 = 47), co przekładało się na start pierwszego zawodnika z drużyny XY sekund za pierwszym biegaczem najszybszej drużyny prologu. Przedziały czasowe określane były formułą opartą na 1-godzinnym oknie startowym.

W tym roku na 191 drużyn, tylko 98 zostało sklasyfikowanych. Kolejną edycję imprezy zaplanowano na 25-28 czerwca 2020 r., ale już teraz marka adidas wspólnie ze Sklepem Biegacza przygotowała konkurs w którym przygodę życia już we wrześniu, może wygrać każdy.

Zasady konkursu

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe: jak wykorzystałbyś/abyś jeden z trzech modeli butów z oferty Terrex: Terrex Agravic Boa, Terrex Speed czy Terrex Two GTX. Odpowiedzi należy udzielać poprzez specjalny formularz konkursowyZgłoszenia przyjmowane są do 18.08.2019 do godz. 23:59. Nagrodami dla zwycięzcy są: na 5 dni wypożyczenie zatankowanego kampera, którym można zabrać do 3 osób na wspólną wycieczkę w terminach do wyboru: 18-22.09 lub 25-29.09, obuwie marki Terrex dla uczestników wspólnej wyprawy oraz trening trailowy pod okiem trenera.