Często mówi się, że rozpoczynając przygodę z bieganiem nie potrzeba nam wiele, wystarczy założyć pierwsze lepsze tenisówki, wyciągnąć z szafy stary dres i ruszyć przed siebie. Gdy już jednak zaczynamy pokonywać kilometry, myślimy o kolejnych startach, słuchamy doświadczonych biegaczy, zaczynamy rozumieć, że odpowiednie buty jak i ubiór ma znaczenie. Nic nas nie musi uwierać, cisnąć, a ból wcale nie jest czymś normalnym do czego można się z czasem przyzwyczaić, bo np. „buty się przecież z czasem ubiją”. Odpowiedni sprzęt nie pobiegnie za nas, ale na pewno poprawi nasz komfort podczas aktywności.

Poszukiwanie najlepszych butów do biegania dla danej osoby, sprawdzających się w konkretnych warunkach, nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać. Nie wystarczy napisać zapytanie na forum biegowym, by znaleźć odpowiedź. Nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich i na każde warunki, a choćby dany model sprawdzał się nawet najlepszemu naszemu przyjacielowi czy też naszemu guru biegowemu, nie znaczy koniecznie, że dla nas będzie dobry. Tak samo jak ten nasz ulubiony sprawujący się doskonale na asfalcie, może być naszą zmorą na leśnych ścieżkach.

Rynek pełen jest różnych propozycji dostosowanych zarówno do ukształtowania stopy, nawierzchni jak i poziomu wytrenowania. Łatwo się w tym natłoku informacji pogubić. Zdarza się, kierując się tylko aspektem ceny, szybko żałujemy swoich decyzji, gdy buty lądują w kącie, a my poszukujemy kolejnego rozwiązania. Nie oznacza to od razu, że musimy się zaopatrzyć w model z wysokiej półki cenowej. Najważniejsze, by po prostu był dopasowany do nas, naszych preferencji i sposobu biegania. Ważne by zaopatrzyć się w takie w których będziemy się czuć komfortowo. To jedno z zadań, które wyróżnia specjalistyczne sklepy, w których doradcy skupiają się na dobraniu butów indywidualnie z uwzględnieniem wielu czynników.

Czasem mimo uczucia komfortu podczas przymiarek, boimy się spróbować nowości, niepewni inwestycji. Mając to na względzie i znając aspekty biegania zarówno od strony treningowej jak i sprzętowej, sieć sklepów specjalistycznych Sklep Biegacza przygotowała akcję „Miesiąc z marką”. W wybranych salonach sprzedaży przez dany miesiąc dostępne są poszczególne sety do testów. Wystarczy przyjść i wypożyczyć model, który można zabrać ze sobą na indywidualny trening. Znajdą coś dla siebie zarówno osoby poszukujące butów na utwardzone nawierzchnie, jak i miłośnicy trailowych ścieżek. Do protestowania będą wybrane modele marek: AsicsBrooks, Columbia, Hoka, Mizuno, New Balance, On Running i Salomon.

Miesiąc z marką – FAQ

Czy będzie mój rozmiar?

Skontaktuj się z danym sklepem (listę sklepów na dany miesiąc znajdziesz poniżej), by się upewnić, że Twój rozmiar jest obecnie dostępny.

Na ile mogę wypożyczyć buty?

To Ty decydujesz na ile chcesz wypożyczyć buty. 2 dni, 4 dni. To zależy od Ciebie. Maksymalnie możesz wypożyczyć je na 4 dni.

Czy to coś kosztuje?

Nie, wypożyczenie jest bezpłatne.

Czy mogę wypożyczyć je do lasu?

Jak najbardziej. Wypożyczone buty możemy zabrać do parku, lasu, stadion. Jedyne o co prosimy to zwrot obuwia czystego, które po dezynfekcji będzie można przekazać kolejnej osobie.

Jak długi trening mogę w nich zrobić?

To Ty decydujesz na jaki dystans je zabierzesz. Możesz zrobić w nich przebieżkę, możesz zabrać na długie wybieganie.

Modele do testów w sierpniu

Sklep Modele do testów  Szczegóły
Sklep Biegacza Katowice ASICS: GEL-Pulse 10, GEL-Kayano 25 Szczegóły…
Sklep Biegacza Kraków Cracovia Mizuno: Wave Rider 22, Wave Inspire 14 Szczegóły…
Sklep Biegacza Łódź Salomon: Sense Ride Szczegóły…
Sklep Biegacza Poznań Polonez Columbia: Caldorado 3 Szczegóły…
Sklep Biegacza Warszawa Żoliborz Brooks: Levitate 2, Launch 6 Szczegóły…
Sklep Biegacza Warszawa Ursynów On Running: Cloudsurfer M&W, Cloudswift M Szczegóły…
Sklep Biegacza Warszawa-Powiśle New Balance: 1080v9 Szczegóły…
Sklep Biegacza Wrocław Hoka One One: Speedgoat 3, Clifton 5 Szczegóły…

Kiedy kolejne miasta i testy?

Jeżeli nie znaleźliście na powyższej liście sklepu w swojej okolicy, albo nie ma w nim modeli marek, którymi aktualnie jesteście zainteresowani, to zachęcamy do śledzenia akcji Sklepu Biegacza z rozkładami dostępności setów testowych w kolejnych miesiącach. Poza możliwością dowolnego przetestowania modelu, w sklepach organizowane są wspólne treningi połączone z testami produktów innych marek.

baner-wybierz-buty-biegowe-dla-siebie