Końcówka sierpnia to znak, że przygotowania do jesiennych startów wkraczają w ostatnią fazę. Do wyczekiwanego dnia biegu coraz mniej czasu. Planujecie start na dystansie maratonu bądź półmaratonu? Wciąż trapi Was wiele niepewności? Nie wiecie na co zwrócić uwagę? O czym nie zapomnieć? Jaki sprzęt ze sobą zabrać, by udało się zrealizować stawiany przez Was cel?

Marka adidas i Sklep Biegacza zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniach pod nazwą Korona Maratonów i Półmaratonów z adidas. To cykl treningów pod okiem trenera adidas, Łukasza Różańskiego, w ramach których odbędą się również treningi oraz testy modeli butów Ultraboost 19, Pulseboost HD, Solar Boost, Adizero Boston.

Otwarte, darmowe spotkania odbędą się we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Krakowie. To m.in. w tych miastach na jesień wystartują jedne z najważniejszych imprez biegowych w Polsce. We Wrocławiu już 15 września odbędzie się 37. Maratonu Wrocławskiego. W ostatnią niedzielę września wystartuje 41. PZU Maraton Warszawski. Na październik zaplanowany jest 19. PKO Poznań Maraton oraz 6. PZU Cracovia Półmaraton. 

Harmonogram spotkań

Miasto Data treningu  
Wrocław 24 sierpnia Więcej…
Warszawa 7 września Więcej…
Poznań 21 września Więcej…
Kraków 5 października Więcej…

Modele butów do testów

Ultraboost 19 – to najnowsza odsłona kultowego już modelu Ultraboost, która powstała po licznych konsultacjach z biegaczami. Łączy minimalizm z wydajnością. W najnowszej edycji zmniejszono ilości komponentów z siedemnastu, z których składał się oryginalny model Ultraboost, do zaledwie czterech. Przez markę wydany został z hasłami „Rethought”, „Recoded” oraz „Reboosted”. Ten pierwszy odnosi się procesu projektowania, ponownego spojrzenia od nowa na sam projekt butów do biegania. „Recoded” ma być swego rodzaju ukłonem w stronę tzw. nowej generacji biegaczy, która patrzy na bieganie inaczej, często jak na sport zespołowy. „Reboosted” z kolei nawiązuje do stworzenia najbardziej reaktywnego buta do biegania, ale jego wygląd sprawia, że jest idealny również do codziennego użytkowania.

buty-adidas-ultraboost-19-w Drop: 10 mm

Waga damski: 268 g

Waga męski: 310 g

Sprawdź w SKLEPBIEGACZA.PL

Pulseboost HD – to jedna z tegorocznych premier. Zawiera nową odsłonę pianki Boost – Boost HD, która powstała z wykorzystaniem nowego, gęstszego granulatu. Tym samym but jest nieco twardszy. To nie jedyna zasadnicza zmiana w porównaniu z modelem Ultraboost. Obniżono profil buta, głównie po to, by poprawić kontrolę podczas biegu, reakcję na nagłą zmianę ruchu. I wykorzystano nowy bieżnik Continental Adaptive Traxion.

buty-adidas-pulseboost-hd Drop: 8 mm

Waga damski: 260 g

Waga męski: 340 g

Sprawdź w SKLEPBIEGACZA.PL

Solarboost – ten model zadebiutował w roku ubiegłym jako następca znanego wcześniej modelu adidas Energy Boost. W porównaniu z poprzednikiem, wyróżnia się klatką zrobioną w technologii TFP (Tailored Fibre Placement), czyli technologii naszywania włókien PARLEY (nici wytworzone z odzyskanych surowców w tym wypadku z plastikowych butelek), które tworzą klatkę w obrębie łuku stopy, która otula nogę biegacza i pełni funkcje stabilizująca. Nie ma tam fragmentu, który mógłby się wżynać w stopę czy też uwierać. Dodatkowo dzięki tej metodzie udało się zredukować masę buta o ok. 15 g w porównaniu z Energy Boost.

  Drop: 10 mm

Waga damski: 278 g

Waga męski: 314 g

Sprawdź w SKLEPBIEGACZA.PL

Adizero Boston – to model, który na rynku dostępny jest od 2010 r. Skonstruowany został z myślą uzupełnienia znanej linii adizero, cenionej pod kątem wyścigów. Adizero to sposób projektowania, który początkowo pojawił się w obuwiu, a z czasem zaadoptowany został również w odzieży, który stawia na bardzo lekkie materiały oraz innowacyjną konstrukcję. Buty z serii adizero cechowały się wyprofilowanym dopasowaniem, które pozwalało na zmniejszenie wagi przy jednoczesnym zachowaniu właściwego wsparcia i stabilności. Z czasem model ewoluował, stając się dla biegaczy nie tylko kompanem na wyścigi, ale również podczas codziennych, szybszych treningów. 

Drop: 10 mm

Waga damskie: 202 g

Waga męskie: 244 g

Sprawdź w SKLEPBIEGACZA.PL

adidas_pulseboost_sklepbieg_G26934_750x300