Często mówi się, że rozpoczynając przygodę z bieganiem nie potrzeba nam wiele, wystarczy założyć pierwsze lepsze tenisówki, wyciągnąć z szafy stary dres i ruszyć przed siebie. Gdy już jednak zaczynamy pokonywać kilometry, myślimy o kolejnych startach, słuchamy doświadczonych biegaczy, zaczynamy rozumieć, że odpowiednie buty jak i ubiór ma znaczenie. Nic nas nie musi uwierać, cisnąć, a ból wcale nie jest czymś normalnym do czego można się z czasem przyzwyczaić, bo np. „buty się przecież z czasem ubiją”. Odpowiedni sprzęt nie pobiegnie za nas, ale na pewno poprawi nasz komfort podczas aktywności.

Poszukiwanie najlepszych butów do biegania dla danej osoby sprawdzających się w konkretnych warunkach nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać. Nie wystarczy napisać zapytanie na forum biegowym, by znaleźć odpowiedź. Nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich i na każde warunki, a choćby dany model sprawdzał się nawet najlepszemu naszemu przyjacielowi czy też naszemu guru biegowemu, nie znaczy koniecznie, że dla nas będzie dobry. Tak samo jak ten nasz ulubiony sprawujący się doskonale na asfalcie, może być naszą zmorą na leśnych ścieżkach.

Rynek pełen jest różnych propozycji dostosowanych zarówno do ukształtowania stopy, nawierzchni jak i poziomu wytrenowania. Łatwo się w tym natłoku informacji pogubić. Zdarza się, kierując się tylko aspektem ceny, szybko żałujemy swoich decyzji, gdy buty lądują w kącie, a my poszukujemy kolejnego rozwiązania. Nie oznacza to od razu, że musimy się zaopatrzyć w model z wysokiej półki cenowej. Najważniejsze, by po prostu był dopasowany do nas, naszych preferencji i sposobu biegania. Ważne by zaopatrzyć się w takie w których będziemy się czuć komfortowo. To jedno z zadań, które wyróżnia specjalistyczne sklepy, w których doradcy skupiają się na dobraniu butów indywidualnie z uwzględnieniem wielu czynników.

sklep biegacza

Czasem mimo uczucia komfortu podczas przymiarek, boimy się spróbować nowości, niepewni inwestycji. Mając to na względzie i znając aspekty biegania zarówno od strony treningowej jak i sprzętowej, sieć sklepów specjalistycznych Sklep Biegacza przygotowała akcję „Miesiąc z marką”. W wybranych salonach sprzedaży przez dany miesiąc dostępne są poszczególne sety do testów. Wystarczy przyjść i wypożyczyć model, który można zabrać ze sobą na indywidualny trening. Zazwyczaj okres wypożyczenia to 1-2 dni, jeżeli ktoś chciałby model na dłużej, najlepiej czas wypożyczenia ustalać bezpośrednio z danym sklepem. Znajdą coś dla siebie zarówno osoby poszukujące butów na utwardzone nawierzchnie, jak i miłośnicy trailowych ścieżek. Do protestowania będą wybrane modele marek: AsicsBrooks, Columbia, Hoka, Mizuno, New Balance i Salomon.

Modele do testów w lipcu

Sklep Modele do testów  Szczegóły
Sklep Biegacza Gdańsk Salomon – Sense Ride Szczegóły…
Sklep Biegacza Katowice Brooks – Levitate 2, Launch 6 Szczegóły…
Sklep Biegacza Poznań Polonez New Balance – 1080v9 Szczegóły…
Sklep Biegacza Warszawa Żoliborz Asics – GEL-Pulse 10, GEL-Kayano 25 Szczegóły…
Sklep Biegacza Warszawa Ursynów Mizuno – Wave Rider 22, Wave Inspire 14 Szczegóły…
Sklep Biegacza Warszawa-Powiśle Hoka – Speedgoat 3, Clifton 5 Szczegóły…
Sklep Biegacza Wrocław Columbia – Caldorado 3 Szczegóły…

Kiedy kolejne miasta i testy?

Jeżeli nie znaleźliście na powyższej liście sklepu w swojej okolicy, albo nie ma w nim modeli marek, którymi aktualnie jesteście zainteresowani, to zachęcamy do śledzenia akcji Sklepu Biegacza z rozkładami dostępności setów testowych w kolejnych miesiącach. Poza możliwością dowolnego przetestowania modelu, w sklepach organizowane są wspólne treningi połączone z testami produktów innych marek.

baner-wybierz-buty-biegowe-dla-siebie