Poszukiwanie najlepszych butów do biegania dla danej osoby sprawdzających się w konkretnych warunkach przypomina trochę poszukiwanie św. Gralla. Nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich i na każde warunki, a choćby dany model sprawdzał się nawet najlepszemu naszemu przyjacielowi czy też naszemu guru biegowemu, nie znaczy koniecznie, że dla nas będzie dobry. Tak samo jak ten nasz ulubiony sprawujący się doskonale na asfalcie, może być naszą zmorą na leśnych ścieżkach. 

Rynek pełen jest różnych propozycji dostosowanych zarówno do ukształtowania stopy, nawierzchni jak i poziomu wytrenowania. Łatwo się w tym natłoku informacji pogubić. Zdarza się, kierując się tylko aspektem ceny, szybko żałujemy swoich decyzji, gdy buty lądują w kącie, a my poszukujemy kolejnego rozwiązania. Nie oznacza to od razu, że musimy się zaopatrzyć w model z wysokiej półki cenowej. Najważniejsze, by po prostu był dopasowany do nas, naszych preferencji i sposobu biegania. Ważne by zaopatrzyć się w takie w których będziemy się czuć komfortowo podczas biegu. To jedno z zadań, które wyróżnia specjalistyczne sklepy, w których doradcy skupiają się na dobraniu butów indywidualnie z uwzględnieniem wielu czynników. 

Czasem mimo uczucia komfortu podczas przymiarek, boimy się spróbować nowości, niepewni inwestycji. 

Mając to wszystko na względzie i znając aspekty biegania zarówno od strony treningowej jak i sprzętowej, sieć sklepów specjalistycznych Sklep Biegacza wychodzi na przeciw oczekiwaniom. Już w maju startuje z akcją „Miesiąc z marką”. W wybranych salonach sprzedaży dostępne będą poszczególne sety do testów. Wystarczy przyjść i wypożyczyć model, który można zabrać ze sobą na indywidualny trening. Znajdą coś dla siebie zarówno osoby poszukujące butów na utwardzone nawierzchnie, jak i miłośnicy trailowych ścieżek. Do protestowania będą wybrane modele marek: Brooks, Salomon, Hoka, Mizuno, Asics i Columbia.

Modele do testów w maju

Sklep Modele do testów  Szczegóły
Sklep Biegacza Poznań Polonez Brooks – Levitate 2, Launch 6 Profil lokalny sklepu
Sklep Biegacza Warszawa Żoliborz Salomon – Sense Ride Profil lokalny sklepu
Sklep Biegacza Warszawa Ursynów Asics – GEL-Pulse 10, GEL-Kayano 25 Profil lokalny sklepu
Sklep Biegacza Łódź Mizuno – Wave Rider 22 , Wave Inspire 14 Profil lokalny sklepu
Sklep Biegacza Kraków Columbia – Caldorado 3 Profil lokalny sklepu
Sklep Biegacza Bielsko-Biała Hoka – SPEEDGOAT 3, CLIFTON 5, Profil lokalny sklepu

Kiedy kolejne miasta i testy?

Jeżeli nie znaleźliście na powyższej liście sklepu w swojej okolicy, albo nie ma w nim modeli marek, którymi aktualnie jesteście zainteresowani, to zachęcamy do śledzenia akcji Sklepu Biegacza z rozkładami dostępności setów testowych w kolejnych miesiącach. Poza możliwością dowolnego przetestowania modelu, w sklepach organizowane są wspólne treningi połączone z testami produktów innych marek. 

Najlepsze buty do biegania to…?