Wzorem lat ubiegłych marka ASICS oraz SKLEP BIEGACZA zapraszają na treningi przygotowujące do jednego z najważniejszych maratonów w Polsce, Orlen Warsaw Marathon, który wystartuje w niedzielę 14 kwietnia.

Ubiegłe edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem. Treningi odbywać się będą w 12 lokalizacjach w Polsce w każdą niedzielę, począwszy od 13 stycznia. Trenerzy ze Sklepu Biegacza będą czekać na początkujących i zaawansowanych. Co ważne, na treningach skupiać się będą nie tylko na samym bieganiu. Wszystkie treningi są całkowicie darmowe, a liczba miejsc w żadnym wypadku nie jest ograniczona. Wystarczy przyjść i korzystać z wiedzy doświadczonych osób, by jak najlepiej przygotować się do wiosennego startu i zrealizować swój sportowy cel. 

Jak zwraca uwagę jeden z trenerów, który przygotowywać będzie zawodników do Orlen Warsaw Marathon, zwycięzca maratonów na obu biegunach, Piotr Sucheniaw okresie przygotowań warto pamiętać, że do startu jest dużo czasu i forma ma przyjść na wiosnę, na start docelowy, a nie na połowę marca. Wiele osób za szybko biega na treningach i zbyt szybko osiąga dyspozycję startową. 

Orlen Warsaw Marathon

Dodatkowe atrakcje

Ponownie lokalizacje treningów zostaną odwiedzone przez markę ASICS z szeregiem dodatkowych aktywności. Jak mówi Daniel Bogacki, PR & Sports Marketing Specialist marki ASICS – „Jesteśmy bardzo dumni, że po raz siódmy ASICS został Partnerem Głównym ORLEN Warsaw Marathon. Wsparcie tego wydarzenia jest doskonałym przykładem, że hasło „I Move Me”, którym chcemy angażować ludzi do aktywności fizycznej, nie jest dla nas tylko sloganem. Bieganie to najczystsza forma sportu, która jest w DNA naszej marki, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć biegaczy nie tylko naszym sprzętem, ale także wiedzą, której przykładem jest rozpoczynający się właśnie program treningowy, na który serdecznie zapraszam.”

Uczestnicy będą mogli skorzystać z darmowych badań biomechaniki stopy – FOOT ID oraz MOTION ID, a także testów obuwia marki ASICS. Na wybranych treningach pojawią się także Ambasadorzy ASICS: Błażej Brzeziński, Arkadiusz Gardzielewski, Yared Shegumo, Adam Nowicki, Paulina Kaczyńska, Aleksandra Lisowska, Szymon Kulka czy Jerzy Skarżyński. Nie zabraknie również załogi ASICS FrontRunner Poland!

Osoby uczęszczające systematycznie, obecne na 11 spotkaniach będą mieli zapewniony darmowy pakiet na OWM (do wyboru bieg na 10 km lub maraton).

Godziny i miejsca spotkań

 Miasto  Godz. startu  Miejsce startu Trenerzy Szczegóły
 Bydgoszcz  9:30  Sklep Biegacza Bydgoszcz

ul. Gdańska 140

Eliza Skornia

Daria Maik

Więcej…
Gdynia 9:00 Sklep Biegacza

Świętojańska 104

Piotr Suchenia

Iwona Suchenia

Więcej…
Katowice 9:00 Sklep Biegacza

ul. Kościuszki 62

Łukasz Czyż

Piotr Skwarek

Więcej…
Kraków 10:00 Sklep Biegacza ul. Kałuży 1 Jakub Zięba

Bartosz Zając

Więcej…
Lublin 9:00 Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Piłsudskiego 22 Paweł Wysocki

Mateusz Śliwiński

Więcej…
Łódź 9:00 Sklep Biegacza ul. Stefana Żeromskiego 74 Sebastian Grabowski

Joanna Kołodziejak

Więcej…
Płock  10:00 Ośrodek Kort Pod Lasem, ul. Pocztowa Waldemar Gieres

Wojciech Więckowski

Poznań 9:30 Sklep Biegacza Polonez Al. Niepodległości 36 Sławomir Naskręt

Łukasz Nowak

Więcej…
Toruń 11:00 Sklep Biegacza ul. Szosa Chełmińska 135  

Dorota Kryszak

Katarzyna Lisewska

Więcej…
Warszawa Ursynów 10:00 Sklep Biegacza Ursynów al. Komisji Edukacji Narodowej 24a Tomasz Blados

Janusz Marciniak

Więcej…
Warszawa Powiśle 10:00 Sklep Biegacza Powiśle ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A  

Emilia Mazek

Paweł Krochmal

Artur Kobuszewski

Więcej…
Wrocław 9:30 Brama główna do Stadionu Olimpijskiego – Aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35 Bartłomiej Baran

Tomasz Sobczyk

Więcej...

O maratonie

ORLEN Warsaw Maraton organizowany jest od 2013 roku. Po raz kolejny w ramach teo wydarzenia rozegrane zostaną Mistrzostw Polski w Maratonie Mężczyzn. Preferujący krótsze dystanse mogą się zmierzyć z imprezą towarzyszącą – biegu na dystansie 10 km.

Więcej o biegu: Ruszyły zapisy na Orlen Warsaw Marathon 2019. 

asics nimbus 21