Wystartowały długo wyczekiwane zapisy na kolejną edycję Orlen Warsaw Marathon, która została zaplanowana na 14.04.2019. Ponownie w ramach tego wydarzenia zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski mężczyzn w Maratonie a także bieg na dystansie 10 km. Sam udział przyciągnie zapewne wielu dobrych zawodników. Do wygrania na królewskim dystansie jest aż 60 000 zł za zwycięstwo, zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet oraz 10 000 zł za tytuł Mistrza Polski. Finansowe nagrody czekają również dla zwycięzców kategorii wiekowej, zaczynając od 1000 zł dla najlepszych.

Ostatnią edycję biegu zwyciężył Ezekiel Omullo (KEN) z czasem 2:11:17. 6. miejsce open z czasem 2:13:53 zajął Yared Shegumo, jednocześnie zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski. Srebro wywalczył Mariusz Giżyński – 2:15:17, a brąz Arkadiusz Gardzielewski – 2:15:57.

Nie są znane jeszcze szczegóły dotyczące trasy maratonu przyszłorocznej edycji.

W maratonie wystartować może maksymalnie 7000 osób, a limit biegu na dystansie 10 km został ustalony dla 10 000 zawodników.

W ramach rejestracji na królewskim dystansie zawodnicy do wyboru mają trzy wersje pakietu: Basic, Standard oraz Premium. W ramach 10 km, tylko dwie pierwsze z nich.

• Basic” w skład którego wchodzi: możliwość startu w Maratonie, numer startowy;
  • Standard” w skład którego wchodzi: możliwość startu w Maratonie, numer startowy, koszulka okolicznościowa;
  • Premium” w skład którego wchodzi: możliwość startu w Maratonie, numer startowy, koszulka okolicznościowa oraz dodatkowy gadżet (informacja o gadżetach zostanie wskazana na Stronie Internetowej: orlenmarathon.pl).

Wpisowe:

Z opłaty zwolnione są osoby powyżej 70 roku życia, osoby niepełnosprawne (na podstawie orzeczenia lekarskiego o niepełnosprawności) oraz osoby posiadające aktualną II klasę sportową w maratonie według klasyfikacji PZLA osiągniętą w 2017 lub 2018 roku. W przypadku poszczególnych wariantów obowiązują ceny: