Uważacie, że buty do biegania są „nudne”?  Marka Brooks wychodzi z nową propozycją, wpasowującą się w ich główny slogan „Run Happy”.  Celem marki na 2018 r. było nie tylko skupić się na nowych technologiach w butach do biegania, ale i znaleźć nowe sposoby do inspirowania ludzi do aktywności, do zabawy, celebrowania biegania na każdym kroku. Nowe Brooks Levitate 2 „Ugly Sweater” to jedna z odpowiedzi.

Często poszukiwane są buty uniwersalne. Takie, które nie tylko dobrze wyglądają na treningu, ale i nadadzą się na wyjście na miasto. Limitowana edycja marki Brooks spełnia oba wymogi, a dodatkowo nawiązuje do świąt, wyjątkowego okresu w kalendarzu. Jak wspomniała dla Brooksrunning, Leah VandenAkker, projektantka odzieży: „marka chciała zaoferować coś zabawnego, co wprowadzi w świąteczną atmosferę.

Model nawiązuje do świątecznych symboli, znajdziemy tu renifery i jodły. Nie zabrakło również hasła przewodniego”Run Happy”. Z jednej strony pokazującym ideę marki, a z drugiej nawiązującym do trendów modowych. Kate Locke-Peck, odpowiadająca za kolory i treny w marce Brooks zwróciła uwagę, że w trakcie powstawania projektu, inspiracją były swetry pochodzące z krajów skandynawskich. Wiele z nich zawierało tekst. Nie mogło go więc zabraknąć i tu, a wybór jaki będzie najlepszy, był oczywisty. 

Dodatkowo na każdym z butów znajdziemy dwa dzwonki na przodzie sznurowadeł. Spokojnie, jeśli ktoś nie chce ich słyszeć na każdym kroku, można je wyciągnąć. Same sznurowadła przypominają laski cukierków z naprzemiennymi czerwonymi i białymi paskami. To nie koniec, na wkładkach wydrukowano płatki śniegu. 

Wyróżnia się również podeszwa zewnętrzna. Nie tylko jej zielony kolor, ale i widok  brokatu. Podeszwa ze wzorem strzały, została zaprojektowana z myślą o szybkim przetoczeniu stopy.

Do uczczenia świątecznej symboliki wybrano model Levitate, bo jak przyznał menedżerem obuwia Brooksa, Nick Hemmer: dzianinowa cholewka pozwoliła na więcej opcji drukowania (w porównaniu do siatkowej cholewki w innych modelach takich jak Ghost lub Adrenaline GTS). Dodatkowo, charakterystyczny kołnierz tego modelu zapewniał różne opcje projektowania.

Levitate jest częścią linii Energize firmy Brooks, charakteryzującej się wysokim zwrotem energii,  dzięki podeszwie środkowej DNA AMP. To zresztą właśnie w tym modelu, po 7 latach prac, po raz pierwszy w roku ubiegłym, wykorzystano wspomnianą technologię, nad którą pracowano wspólnie z BASF. 

DNA AMP to zupełnie nowy system amortyzacji na bazie poliuretanu (PU), opracowany strategicznie w celu zapewnienia niezrównanego zwrotu energii. Podstawą DNA AMP jest pianka PU, która naturalnie się rozszerza, zwracając energię, gdy przykłada się do niej siłę. Aby zapewnić wzmocnione wrażenia, Brooks zamknął piankę w powłoce z termoplastycznego poliuretanu (TPU), która jest odporna na poziome rozszerzanie.

Charakterystyka:

  • Typ stopy: neutralna
  • Waga: męski – 318 g / damski – 281 g
  • Drop: 8 mm
  • Dla kogo?: Dla osób szukających uniwersalnego buta.

W Polsce produkt w ograniczonej ilości dostępny jest w sieci SKLEPBIEGACZA.PL.