Szukacie pomysłu na prezent dla aktywnej osoby? Nie bardzo jednak wiecie na co zwrócić uwagę? Poniżej prezentujemy listę uniwersalnych propozycji, czyli takich, które sprawdzą się na każdym poziomie zaawansowania.

Czapka

Czapka to ważny element biegowej garderoby, zwłaszcza w chłodne dni. Sportowe czapki zapewniają odpowiednią wentylację podczas aktywności, a także często posiadają odblaskowe elementy zwiększające bezpieczeństwo podczas biegania po zmroku
Sprawdź w sklepbiegacza.pl

Rękawiczki

rekawiczki-craft-1903014-2851-5b064bba70df9 Biegowe rękawiczki przydadzą się każdemu biegaczowi, w porównaniu z bawełnianymi (do chodzenia na co dzień) posiadają przedłużoną mankietę, dzięki czemu chłód nie dostaje się do wewnątrz. W niektórych modelach dodatkowo kciuki pokryte są pluszowym materiałem, co zastąpić może chusteczkę w trakcie aktywności, zwłaszcza, gdy zapomnimy jej ze sobą zabrać. To nie koniec udogodnień, producenci zadbali również o to, by nie było konieczności ściągania rękawiczek, gdy chcemy skorzystać z ekranu dotykowego w telefonie. W przypadku wietrznej pogody można sięgnąć po modele z dodatkową specjalną nakładką na palce, którą nieużywaną można schować do kieszonki. Idealnie sprawdza się podczas biegania zimą w górach.
Sprawdź w sklepbiegacza.pl

Chusta wielofunkcyjna Buff

Chusty Buff charakteryzują się wielofunkcyjnością, praktycznością i unikalnym wyglądem. Można z nich zrobić czapkę, opaskę…i co tylko będziemy potrzebować. Sprawdzą się przy każdej aktywności. W przypadku biegów trailowych i górskich bywają obowiązkową częścią wyposażenia.
Sprawdź w sklepbiegacza.pl

Skarpetki

Powszechnie uważa się, że najważniejsze w bieganiu są buty. Trudno się z tym nie zgodzić, jednak prawda jest taka, że nawet najlepiej dobrane buty, mogą napytać nam biedy, gdy zapomnimy o odpowiednich skarpetkach. O nich mówi się znacznie rzadziej, choć są równie ważne. Dobre skarpetki to podstawa dla biegacza. Bawełniane sprawią, że przy zimowym czy też błotnistym bieganiu będą trzymać wilgoć, a przez to stopy są bardziej podatne na pęcherze, dlatego warto wybrać te techniczne, biegowe. W ofercie znajdziemy również bardziej zaawansowane – skarpety kompresyjne.
Sprawdź w sklepbiegacza.pl

Czołówka

Latarka czołowa to dziś niemal wyposażenie obowiązkowe większości biegów ultra, ale także niezbędny towarzysz jesienno-zimowych treningów dla lubiących biegać po zmroku w terenach niekoniecznie dobrze oświetlonych. Choć i w mieście zapewni nam więcej bezpieczeństwa.
Sprawdź w sklepbiegacza.pl

Sól Salco

Kąpiel solankowa odpręża, wzmacnia organizm, zmniejsza bóle mięśni i stawów, oczyszcza organizm, uspokaja oddech, a to tylko jedne z właściwości, które przełożyć się mogą na zmniejszenie ryzyka kontuzji, a także poprawę wyników.
Sprawdź w sklepbiegacza.pl

Wałek do masażu

Wałek do masażu to świetne uzupełnienie treningu. Pozwala zmniejszyć napięcie mięśniowo-powięziowe, a tym samym zwiększyć zakres ruchu i zniwelować ryzyko kontuzji.

 

Sprawdź w sklepbiegacza.pl

Plecak

Plecak biegowy to jedna z najwygodniejszych form poruszania się z niezbędnym ekwipunkiem po drogach, szlakach górskich czy leśnych. Pozwala przechować zarówno dodatkową kurtkę czy dokumenty, jak i zabrać ze sobą odpowiedni zapas jedzenia i picia na dłuższe wybiegania.
Sprawdź w sklepbiegacza.pl

Książka

biegiem-przez-swiat-9788375795783-5b223f72f233e Książka czy czasopismo biegowe to dobre rozwiązanie dla tych co lubią przysiąść z literaturą w ręku. Jedni znajdą w nich inspirację, inni poszerzą swoją wiedzę treningową, w zależności od rodzaju publikacji.
Sprawdź w sklepbiegacza.pl

Karta podarunkowa

Jeżeli nie mamy pewności z czego najbardziej ucieszyłaby się aktywna osoba, najlepszym rozwiązaniem jest karta podarunkowa. Wówczas obdarowywany/ana sama wybierze sobie wymarzony prezent.
Sprawdź w sklepbiegacza.pl