Od 8 lat rekord świata na dystansie 10 km wynosi 26:44. W Ultrech w Holandii dokładnie tyle uzyskał Kenijczyk Leonard Patrick Komon, zostając pierwszym człowiekiem, który złamał barierę 27 minut. W tym roku najbliżej tego wyniku był Rhonex Kipruto, w Pradze uzyskał 26:46. To wciąż tempo dla wielu „kosmiczne”, średnio 2:40 min/km. Polski rekord należący do Leszka Bebło – 28:22, jest niezagrożony od 25 lat (2:50 min/km). Tegoroczny wynik Mistrza Polski na tym dystansie, Marcina Chabowskiego jest o niemal 1,5 minuty gorszy – 29:45 (2:58 min/km). 

U pań rekord świata (w biegu kobiet), w tym roku w Pradze poprawiła Kenijka Caroline Chepkoech  Kipkirui – 30:19 (3:01min/km). Rekord Polski jest 5-letni. 32:09 (3:12min/km) w 2013 r. uzyskała Karolina Jarzyńska. 

Wspomniane tempa brzmią dla Was abstrakcyjnie? Chcielibyście poczuć się jak rekordziści? SKLEPBIEGACZA.PL wie jak zakrzywić czasoprzestrzeń, tak by każdy wrócił do domu z „nowym rekordem”. Zaprasza wszystkich na kolejną, już 4. edycję Najszybszej Dychy w Życiu. Biegi wystartują o 2 w nocy czasu letniego i kończą się ok. 2 czasu zimowego. Zbiórka ok. 1:45. To idealna okazja również dla tych co chcieliby spróbować nocnego biegania, ale jak dotąd zabrakło im odwagi czy motywacji.

Bieg ma charakter towarzyski. Wybierz jedną z lokalizacji i wykręć „nową życiówkę” na 10 km. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwać będą specjaliści SKLEPBIEGACZA.PL, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i przede wszystkim zmotywują grupę do pokonania 10 km w zaledwie kilka minut.

Nocne Łowy

To również idealny czas dla szukających cenowych okazji. Wybrane sklepy zaproszą na Nocne Łowy z rabatami. Szczegółów szukać będzie można na profilach lokalizacji.

*Rabat naliczany jest od ceny regularnej produktu. Promocja nie obowiązuje na elektronikę oraz nie łączy się z innymi promocjami, w tym również z kartą stałego klienta. Szczegóły w regulaminie.

Z 28/29 października w sklepie internetowym sklepbiegacza.pl między 00:00 a 05:00 będzie można zakupić produkty z 30% rabatem*.

*Promocja nie obowiązuje na elektronikę oraz nie łączy się z innymi promocjami, w tym również z kartą stałego klienta.

*Rabat naliczany jest na wszystkie produkty zawsze od cen regularnych. Szczegóły w regulaminie.

Lokalizacje Najszybszej Dychy w Życiu

Miasto Miejsce startu Szczegóły
Bydgoszcz Sklep Biegacza ul. Gdańska 140 Więcej
Gdynia Sklep Biegacza ul. Świętojańska 104a Więcej
Gliwice Sklep Biegacza ul. Kozielska 25 Więcej
Katowice Sklep Biegacza ul. Kościuszki 62 Więcej 
Kraków Sklep Biegacza Ul. Józefa Kałuży 1 Więcej 
Lublin Sklep Biegacza ul. ul. Północna 6 Więcej
Łódź Sklep Biegacza ul. Stefana Żeromskiego 74 Więcej 
Poznań Sklep Biegacza al. Niepodległości 36 Więcej
Toruń Sklep Biegacza ul. Szosa Chełmińska 135 Więcej
Warszawa-Powiśle Sklep Biegacza ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A Więcej 
Wrocław Sklep Biegacza ul. Legnicka 55B Więcej

baner-PB--deszcz-rabatow