Reebok Ragnar Wattenmeer to coś dla miłośników wyzwań zespołowych. Tegoroczna edycja odbędzie się 25 i 26.08.2018 r. i po raz pierwszy zawita do Hamburga. Skąd 10-osobowe zespoły biegnąc wzdłuż rzeki Łaby wyruszą na molo w w St. Peter-Ording. Po drodze odwiedzając malownicze miasteczka Glückstadt, Brunsbüttel, Friedrichskoog i Büsum. Łącznie zawodnicy do pokonania będą mieli 250 km. Trasa podzielona została na 30 odcinków o długości od 5 do 18 km. To zespół decyduje kto jaki fragment pokona. Podczas gdy jedna osoba biegnie, pozostali uczestnicy poruszają się specjalnymi samochodami.

Rzeka Łaba wpada do Morza Wattowego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pomimo nazwy akwen nie jest morzem, a obejmuje przybrzeżne wody Zatoki Niemieckiej. Uczestnicy będą mogli jednak podziwiać różnorodność biologiczną na trasie i niezliczone rezerwaty przyrody.

Reebok Ragnar Wattenmeer zaliczany jest do cyklu biegów długodystansowych Ragnar. Pierwszy wyścig odbył się w 2004 roku. Obecnie zawody rozgrywane są m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie. Pierwsza europejska edycja odbyła się w roku ubiegłym. Wówczas zawodnicy rywalizowali na trasie malowniczej scenerii białych klifów Wielkiej Brytanii. Udział wzięło 130 drużyn, w tym także mieszana drużyna polsko – czeska. W zespole z logo Reebok RUN CREW pobiegło 6 zawodników z Polski i 4 reprezentantów marki Reebok z Czech. Liczącą 270 km trasę pokonali w czasie 23:45:40 zajmując ostatecznie 4-te miejsce w klasyfikacji generalnej!

Partnerem imprezy jest marka Reebok. Cykl wpasowuję się w filozofię marki „Be More Human”, która ma na celu umożliwienie każdemu odkrycia fizycznych, psychicznych i społecznych korzyści płynących z aktywności fizycznej.

Jak wspominał Scott Daley, dyrektor generalny na Reebok Running przed pierwszą edycją w roku ubiegłym: „Reebok zawsze był zobowiązany „do pchania”, do przekraczania granic, co czyni serię Ragnar Relay idealnym partnerem. Te biegi nie tylko są fizycznym doświadczeniem; rzucają również wyzwanie naszemu umysłowi, wyzwalają nasz potencjał i pozwalają świętować osiągnięcia w zespole.”

Ta współpraca ma też pozwolić na rozwój butów do biegania marki Reebok.

Dołącz do drużyny polsko- czeskiej. Weź udział w konkursie

Udział w tegorocznej edycji może wziąć każdy. Wystarczy zakupić obuwie Reebok Floatride Run Flexweave w wybranym Sklepie Biegacza lub na stronie sklepbiegacza.pl. Następnie należy zrobić sobie w nich zdjęcie podczas treningu lub od razu w sklepie i udostępnić je na swoim Instagramie z opisem, „dlaczego to Ty powinieneś dołączyć do Team Reebok”. Konieczne jest dodanie hashtagu #RagnarXFloatride i oznaczenie @reebokpl na zdjęciu. Konkurs trwa do 12 sierpnia. 

Regulamin konkursu