Już dziś startują Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, które potrwają do 12 sierpnia. Polskę reprezentuje aż 86-ciu zawodników (więcej o reprezentacji). Wiadomo na ten moment, że: Karol Zalewski, Damian Czykier, Patryk Dobek, Justyna Święty, Małgorzata Hołub-Kowalik i Klaudia Siciarz swoje zmagania rozpoczną od półfinałów.

Jak informuje PZLA – Podobnie jak przed dwoma laty w 23. Mistrzostwach Europy w Amsterdamie zawodnicy znajdujący się w tabelach w czołowej dwunastce (licząc maksimum po 3 zawodników z jednego państwa) zostali zwolnieni z udziału w pierwszej rundzie, rozpoczną starty od półfinałów. 

Ostatnie mistrzostwa tej rangi przyniosły prawdziwy powód do dumy. Zwyciężyliśmy w klasyfikacji z dorobkiem 12 medali, w tym 6 złotych. Ile medali będzie tym razem? Okaże się już w najbliższym tygodniu. Mamy silną reprezentację, której warto kibicować!

O wsparcie na swoich profilu poprosił Paweł Fajdek wspominając do kibiców – „Bądźcie częścią tej wspaniałej reprezentacji , dodajcie nam skrzydeł ! Niech te mistrzostwa będą najlepsze w Historii niech mówi o tym każdy! Niech to będzie prawdziwa BOMBA. A My że swojej strony postaramy się o jak najcięższy worek z medalami.

PROGRAM

6 sierpnia (dzień kwalifikacji)

16:05 – rzut młotem, kwalifikacje A, mężczyźni – Wojciech Nowicki

16:30 – 100 m, kwalifikacje, mężczyźni – Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski, Remigiusz Olszewski.

16:35 – skok w dal, kwalifikacje, mężczyźni – Tomasz Jaszczuk

17:05 – 400 m pł, kwalifikacje, mężczyźni – Jakub Mordyl

17:30 – rzut młotem, kwalifikacje B, mężczyźni – Paweł Fajdek

17:35 – pchnięcie kulą, kwalifikacje A, mężczyźni – Jakub Szyszkowski, Konrad Bukowiecki

17:45 – 100 m, kwalifikacje A, kobiety – Ewa Swoboda

18:55 – pchnięcie kulą, kwalifikacje B, mężczyźni – Michał Haratyk

7 sierpnia

8:35 – chód na 50 km, mężczyźni, finał – Rafał Augustyn, Adrian Błocki, Rafał Sikora

8:35 – chód na 50 km, kobiety, finał – Joanna Bemowska, Agnieszka Ellward

9:30 – dziesięciobój (bieg na 100 m), mężczyźni – Paweł Wiesiołek

9:40 – rzut dyskiem, kwalifikacje A, mężczyźni – Piotr Małachowski, Robert Urbanek

10:00 – 400 m pł, kwalifikacje, kobiety – Joanna Linkiewicz, Justyna Saganiak

10:10 – pchnięcie kulą, kwalifikacje, kobiety – Paulina Guba, Klaudia Kardasz

10:30 – dziesięciobój (skok w dal), mężczyźni – Paweł Wiesiołek

10:35 – 400 m, kwalifikacje, mężczyźni – Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk

11:05 – 800 m, kwalifikacje, kobiety – Anna Sabat, Angelika Cichocka

11:10 – rzut dyskiem, kwalifikacje B, mężczyźni

11:40 – 3000 m z przeszkodami, kwalifikacje, mężczyźni – Krystian Zalewski

11:50 – dziesięciobój (pchnięcie kulą), mężczyźni – Paweł Wiesiołek

18:30 – dziesięciobój (skok wzwyż), mężczyźni) – Paweł Wiesiołek

18:45 – rzut młotem, mężczyźni, finał – ew. Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki

19:05 – 100 m, półfinały, kobiety – ew. Ewa Swoboda

19:05 – skok o tyczce, kwalifikacje, kobiety – Justyna Śmietanka

19:30 – 100 m, półfinały, mężczyźni – ew. Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski, Remigiusz Olszewski

19:55 – 400 m pł, półfinały, mężczyźni – Patryk Dobek, ew. Jakub Mordyl

20:20 – 10 000 m, finał, mężczyźni

20:33 – pchnięcie kulą, finał, mężczyźni – ew. Jakub Szyszkowski, Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk

21:00 – dziesięciobój (400 m), mężczyźni – Paweł Wiesiołek

21:30 – 100 m, finał, kobiety – ew. Ewa Swoboda

21:50 – 100 m, finał, mężczyźni – ew. Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski, Remigiusz Olszewski

8 sierpnia

9:35 – dziesięciobój (110 m pł), mężczyźni – Paweł Wiesiołek

10:10 – 100 m pł, kwalifikacje, kobiety – Karolina Kołeczek

10:20 – dziesięciobój (rzut dyskiem A), mężczyźni – Paweł Wiesiołek

10:50 – 200 m, kwalifikacje, mężczyźni

11:05 – trójskok, kwalifikacje, kobiety – Anna Jagaciak-Michalska

11:30 – 400 m, kwalifikacje, kobiety – Iga Baumgart-Witan, 

11:40 – dziesięciobój (rzut dyskiem B), mężczyźni

12:00 – dziesięciobój (skok o tyczce A), mężczyźni – Paweł Wiesiołek

12:05 – 1500 m, kwalifikacje, mężczyźni – Marcin Lewandowski, Michał Rozmys

13:00 – rzut oszczepem, kwalifikacje A, mężczyźni – Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód, Bartosz Osewski

13:15 – dziesięciobój (skok o tyczce B), mężczyźni

14:25 – rzut oszczepem, kwalifikacje B, mężczyźni

17:50 – dziesięciobój (rzut oszczepem A), mężczyźni – Paweł Wiesiołek

18:25 – skok wzwyż, kwalifikacje, kobiety

19:00 – dziesięciobój (rzut oszczepem B), mężczyźni

19:10 – 400 m pł, półfinały, kobiety – ew. Joanna Linkiewicz, Justyna Saganiak

19:35 – 400 m, półfinały, mężczyźni – Karol Zalewski, ew. Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk

19:45 – skok w dal, finał, mężczyźni – ew. Tomasz Jaszczuk

20:00 – 800 m, półfinały, kobiety – ew. Anna Sabat, Angelika Cichocka

20:15 – pchnięcie kulą, finał, kobiety – ew. Paulina Guba, Klaudia Kardasz

20:20 – 200 m, półfinały, mężczyźni

20:25 – rzut dyskiem, finał, mężczyźni – ew. Piotr Małachowski, Robert Urbanek

20:45 – 10 000 m, finał, kobiety

21:35 – dziesięciobój (1500 m), mężczyźni – Paweł Wiesiołek

9 sierpnia

9:30 – rzut dyskiem, kwalifikacje A, kobiety – Daria Zabawska

10:00 – siedmiobój (100 m pł), kobiety

10:30 – skok w dal, kwalifikacje, kobiety

10:50 – siedmiobój (skok wzwyż), kobiety

10:55 – 100 m pł, kwalifikacje, mężczyźni – Artur Noga

11:00 – rzut dyskiem, kwalifikacje B, kobiety

11:30 – 800 m, kwalifikacje, mężczyźni – Mateusz Borkowski, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Michał Rozmys

12:30 – rzut oszczepem, kwalifikacje A, kobiety

14:00 – rzut oszczepem, kwalifikacje B, kobiety

19:15 – skok o tyczce, finał, kobiety – ew. Justyna Śmietanka

19:20 – siedmiobój (pchnięcie kulą), kobiet

19:25 – 100 m pł, półfinały, kobiety – Klaudia Siciarz, ew. Karolina Kołeczek

19:45 – skok wzwyż, kwalifikacje, mężczyźni – Sylwester Bednarek, Maciej Grynienko

19:50 – 400 m, półfinały, kobiety – Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, ew. Iga Baumgart-Witan

20:15 – 400 m pł, finał, mężczyźni – ew. Patryk Dobek, Jakub Mordyl

20:22 – rzut oszczepem, finał, mężczyźni – ew. Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód, Bartosz Osewski

20:30 – siedmiobój (200 m), kobiety

21:00 – 200 m, finał, mężczyźni

21:20 – 3000 m z przeszkodami, finał, mężczyźni – ew. Krystian Zalewski

21:50 – 100 m pł, finał, kobiety – ew. Klaudia Siciarz, Karolina Kołeczek

10 sierpnia

10:00 – rzut młotem, kwalifikacje A, kobiety – Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Anita Włodarczyk

10:50 – siedmiobój (skok w dal), kobiety

11:15 – skok o tyczce, kwalifikacje, mężczyźni – Piotr Lisek, Robert Sobera, Paweł Wojciechowski

11:25 – 200 m, kwalifikacje, kobiety – Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła

11:30 – rzut młotem, kwalifikacje B, kobiety

12:00 – 1500 m, kwalifikacje, kobiety – Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui

12:25 – 3000 m z przeszkodami, kwalifikacje, kobiety – Alicja Konieczek, Matylda Kowal, Katarzyna Kowalska

12:40 – trójskok, kwalifikacje, mężczyźni – Karol Hoffmann

12:50 – siedmiobój (rzut oszczepem A), kobiety

13:05 – 4×400 m, kwalifikacje, mężczyźni – Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk, Rafał Omelko, Mateusz Rzeźniczak, Karol Zalewski,

13:40 – 4×400 m, kwalifikacje, kobiety – Iga Baumgart-Witan, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz

14:05 – siedmiobój (rzut oszczepem B), kobiety

19:10 – 110 m pł, półfinały, mężczyźni – Damian Czykier, ew. Artur Noga

19:20 – skok w dal, finał, kobiety

19:35 – 800 m, półfinały, mężczyźni – ew. Mateusz Borkowski, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Michał Rozmys

19:55 – 200 m, półfinały, kobiety – ew. Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła

20:10 – trójskok, finał, kobiety – ew. Anna Jagaciak-Michalska

20:20 – siedmiobój (800 m), kobiety

20:25 – rzut oszczepem, finał, kobety

20:50 – 400 m pł, finał, kobiety – ew. Joanna Linkiewicz, Justyna Saganiak

21:05 – 400 m, finał, mężczyźni – ew. Karol Zalewski, Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk

21:20 – 800 m, finał, kobiety – ew. Anna Sabat, Angelika Cichocka

21:35 – 110 m, finał, mężczyźni – ew. Artur Noga

21:50 – 1500 m, finał mężczyźni – ew. Marcin Lewandowski, Michał Rozmys

11 sierpnia

9:05 – chód na 20 km, finał, kobiety – Katarzyna Zdziebło

10:55 – chód na 20 km, finał, mężczyźni – Artur Brzozowski, Dawid Tomala

20:00 – skok wzwyż, finał, mężczyźni – ew. Sylwester Bednarek, Maciej Grynienko

20:05 – skok w dal, finał, kobiety

20:20 – 400 m, finał, kobiety – ew. Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan

20:25 – rzut dyskiem, finał, kobiety – ew. Daria Zabawska

20:35 – 800 m, finał, mężczyźni – ew. Mateusz Borkowski, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Michał Rozmys

20:50 – 200 m, finał, kobiety – ew. Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła

21:00 – 5000 m, finał, mężczyźni

21:30 – 4×400 m, finał, mężczyźni – ew. Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk, Rafał Omelko, Mateusz Rzeźniczak, Karol Zalewski

21:50 – 4×400 m, finał, kobiety – ew. Iga Baumgart-Witan, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz

12 sierpnia

9:05 – maraton, finał, kobiety – Izabela Trzaskalska

10:00 – maraton, finał, mężczyźni – Błażej Brzeziński, Arkadiusz Gardzielewski, Mariusz Giżyński, Artur Kozłowski, Yared Shegumo, Henryk Szost

19:10 – skok o tyczce, finał, mężczyźni – ew. Piotr Lisek, Robert Sobera, Paweł Wojciechowski

19:30 – rzut młotem, finał, kobiety – ew. Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Anita Włodarczyk

19:30 – 4×100 m, kwalifikacje, kobiety – Kamila Ciba, Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła, Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda, Karolina Zagajewska

19:50 – 4×100 m, kwalifikacje, mężczyźni – Krzysztof Grześkowiak, Eryk Hampel, Dominik Kopeć, Karol Kwiatkowski, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski

20:05 – trójskok, finał, mężczyźni – ew. Karol Hoffmann

20:15 – 3000 m z przeszkodami, finał, kobiety – ew. Alicja Konieczek, Matylda Kowal, Katarzyna Kowalska

20:35 – 1500 m, finał, kobiety – ew. Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui

20:55 – 5000 m, finał, kobiety – Paulina Kaczyńska, Katarzyna Rutkowska

21:20 – 4×100 m, finał, kobiety – ew.  Kamila Ciba, Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła, Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda, Karolina Zagajewska

21:35 – 4×100 m, finał, mężczyźni – ew. Krzysztof Grześkowiak, Eryk Hampel, Dominik Kopeć, Karol Kwiatkowski, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski

Rywalizację zawodników śledzić będzie można w Eurosport, TVP Sport oraz na stronie eurovisionsports.tv/EuropeanChamps18.

baner pegasus 35