Dokładnie 924 237 biegaczy z całego świata wzięło udział w akcji marki adidas i Parley For The Oceans – Run For The Oceans 2018. Globalnej inicjatywy, która wykorzystuje moc sportu do podnoszenia świadomości zagrożenia związanego z zanieczyszczeniem oceanu plastikiem.

Od 8 czerwca do 8 lipca adidas mobilizował sportowców, twórców i członków drużyn adidas Runners do przyłączenia się do ruchu, inspirując do biegania jak największej liczby kilometrów, które rejestrowane były w aplikacji Runtastic. Łącznie biegacze z całego świata przemierzyli imponujący dystans 12 402 854 km. Tym samym marka adidas przekazała 1 000 000 dolarów na pomoc w rozwoju programu Parley Ocean Plastic. Pieniądze sfinansują inicjatywę Parley Ocean School na Malediwach, która kształci i uświadamia kolejne pokolenie Ocean Guardians.

W ponad 13-tu miastach na całym świecie zorganizowano specjalne wydarzenia Run For The Oceans, w tym w Londynie, Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu, Barcelonie, Mediolanie, Berlinie i Szanghaju. Dodatkowo członkowie społeczności adidas Runners na całym świecie dołączyli do około 200 aktywności, wraz z nimi sportowcy w tym brazylijski piłkarz Ricardo Kaká i niemiecki bramkarz Marc-André ter Stegen, legendarny pływak Ianem Thorpe oraz światowej klasy peruwiański surfer Gabriel Villarán.

Andre Maestrini, dyrektor generalny adidas Sports Business Units na podsumowanie akcji, powiedział: „Od 2015 roku adidas wspiera Parley zarówno w programach edukacyjnych, jak i komunikacyjnych. To bardzo inspirujące zobaczyć, jak globalna społeczność działa razem w Run for the Oceans 2018, naszej najbardziej ambitnej inicjatywie.

To nie koniec, marka wspólnie z Parley zamierza dalej angażować społeczności. W tym roku adidas wydał specjalną edycję modelu UltraBOOST Parley. Do powstania każdej pary zużywanych jest aż 11 plastikowych butelek. Z powstałych z plastiku nici stworzona została górna część cholewki Primeknit (więcej o wykorzystaniu butelek w tworzeniu modeli marki adidas.). Docelowo do 2020 r. marka chce, aby wszystkie ich buty były wykonane z przetworzonego plastiku.