Już od 16 do 27 lipca w 10 miastach w Polsce odbędzie się cykl City Trail on Tour będący niejako przedsmakiem dobrze już znanego, jesiennego cyklu CityTrail. Zmagania zaczną się w Lublinie a zakończą w Łodzi. Jakie atrakcje czekają zawodników w tym roku? Rozmawiamy z Justyną Grzywaczewską z ekipy CityTrail.

citytrailontour

Przed nami 4-ta edycja CityTrail on Tour, która startuje 16 lipca. Skąd pomysł na cykl?

Justyna Grzywaczewska: Letnią edycję niejako „wymusili” na nas biegacze startujący w jesienno-zimowym Grand Prix. Co roku od kwietnia mieliśmy dziesiątki pytań: „A co latem?”, więc po kilku latach ulegliśmy i postanowiliśmy, że spróbujemy. Oczywiście nie ma mowy o organizacji pełnego cyklu wiosenno-letniego na wzór tego, który organizujemy od września/października do marca, bo te 60 biegów w 6 miesięcy to bardzo wymagający projekt, a my mamy też inne biegi poza CITY TRAIL. Wymyśliliśmy więc formułę „onTour”, czyli 10-dniowe tournée po naszych lokalizacjach. Formuła jest inna niż jesienią i zimą, bo mamy łącznie „tylko” 10 biegów – po jednym w każdej lokalizacji, biegamy w dni powszednie, popołudniami. Zawody są namiastką tego, co czeka biegaczy podczas Grand Prix i okazją do promocji tego właśnie cyklu.

Co czeka zawodników tegorocznej edycji?

Justyna Grzywaczewska: Przede wszystkim stawiamy na wakacyjny klimat – są leżaki, owocowy bufet i okazja do pogawędek. Ale nie oznacza to, że rywalizacja schodzi na boczne tory – najszybsi zawodnicy zostaną nagrodzeni i to jak! Wspólnie z naszymi Partnerami przygotowaliśmy wartościowe nagrody – plecaki i torby marki Salomon, vouchery do Sklepu Biegacza oraz zestawy przekąsek Good Food. I to wszystko za 5 km w lesie ;)

Oczywiście każdy otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a dzień, czy dwa po zawodach będzie mógł przypomnieć sobie emocje oglądając galerie zdjęć ze swojego miasta.

Nie powiedziałam jeszcze o dzieciakach – tradycją jest, że przy okazji naszych imprez organizujemy także zawody dla dzieci i młodzieży – tak będzie i podczas CITY TRAIL onTour. 5 kategorii wiekowych, dystanse od 300 m do 2 km, medale i nagrody – to tak w skrócie.

Na koniec wspomnę o gratce dla osób, które lubią testować nowy sprzęt – podczas każdego biegu będzie można sprawdzić kilka modeli butów marki Salomon i zegarków Suunto.

Nowością jest rywalizacja miast, jakie warunki trzeba spełnić by wziąć w niej udział?

Justyna Grzywaczewska: To bardzo spontaniczny pomysł i proste zasady. Wystarczy podczas zgłoszenia wpisać klub, który się reprezentuje. Drużyna, która w skali całego cyklu będzie najliczniejszą otrzyma od nas upominki. Wiemy, że biegacze potrafią się nawzajem bardzo nakręcać, więc jesteśmy przekonani, że teamy będą liczne!

W tym roku rozpoczęliście dość nietypową akcję poszukiwania niebiegaczy, cieszyła się ona zainteresowaniem?

Justyna Grzywaczewska: Tak! Dostaliśmy blisko 50 zgłoszeń, a trzeba zaznaczyć, że formuła zgłoszenia była całkiem wymagająca, bo należało się rozpisać i zapewnić nas o współpracy przez blisko 2 miesiące treningów. Akcja była ciekawym doświadczeniem i potwierdziła, że mamy spore grono obserwujących nas osób, które nie biegają. Część z nich zazdrości biegaczom, ale nie potrafi zrobić pierwszego kroku, część już go kiedyś zrobiła i się zniechęciła – z różnych powodów, najczęściej wynikających z niewiedzy, jak podejść do biegania z głową. Teraz trzymamy kciuki za wszystkich, którzy zgłosili się do konkursu, bo każda z tych osób otrzymała od nas pakiet startowy na letnie biegi i dzięki trenerom platformy treningowej i-Sport pomoc w przygotowaniu się do nich.

Rejestracja

Rejestracji na poszczególne biegi można dokonywać poprzez konto uczestnika na stronie biegu 2018.ontour.citytrail.pl. Formularz zapisów jest zamykany zawsze na cztery dni przed startem, tzn. jeśli bieg odbywa się np. w poniedziałek, rejestracja internetowa kończy się w czwartek, o godz. 23:59. Wpisowe wynosi 30 zł, w dniu zawodów opłata startowa wzrasta do 40 zł.

Wszystkie szczegóły dotyczące biegu na stronie Organizatora: 2018.ontour.citytrail.pl