Nieprzyjemnie bliskie spotkania z pojazdami podczas wieczornych treningów to problem wielu biegaczy, ale i nie tylko. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy zmrok zapada już wcześnie, zagrożenie staje się większe. Możemy obwiniać kierowców za brawurową jazdę, ale to nie zapewni nam w pełni bezpieczeństwa, jeśli nie jesteśmy dobrze widoczni.

ASICS FrontRunner TeamZaczęło się od nieprzyjemnych sytuacji, kiedy pojawiły się wpisy na profilu społecznościowym. Z racji, iż jako jeden z nielicznych biegaczy w moim miasteczku biegam tylko wieczorami, padły w moim kierunku niemiłe słowa. Pytali – życie ci nie miłe? Nudzisz się wieczorami? Byłem przekonany, że czołówka, która ma 200 lumenów, czapka z odblaskami mi wystarczy. To jednak czasem okazywało się za mało  – opowiada Przemek Menziński. Dziś dalej wzbudza zainteresowanie, ale swoją widocznością, biegając w rozświetlonej odzieży ASICS Lite-Show.

Już z odległości ok. 200 metrów pojawia się dziwny punkt poruszający się. Można biegać ze spokojną głową. Przygotowania do nowego sezonu ruszyły pełną parą. Odblask nie obciach – dodaje Przemek. Sami kierowcy widzący taki efekt po raz pierwszy przyznają, że z daleko biegacz przypomina stado poruszających się świetlików.

Wspomniana kolekcja Lite-Show została stworzona z myślą o bezpieczeństwie biegacza. Wyposażona została w technologię odblaskową zapewniającą odbicie 360 stopni. Niezależnie z której strony pada światło -odbija je. Na co dzień odzież nie przypomina odblaskowej, a wręcz wygląda jak celowy, wzorzysty design.

technologia szklanych kopuł

Lite-show wykorzystuje znaną w odblaskach retrofleksję. Strumień światła padający na szklane kule ulega podwójnemu załamaniu, a dzięki temu odbija się w pierwotnym kierunku – do źródła światła. To zjawisko wykorzystują nadruki odblaskowe z mikroskopijnie małymi szklanymi kulkami, które zapewniają lepsze oświetlenie osoby na trasie, a tym samym dają kierowcom więcej czasu na reakcję po zmroku.

Więcej o tym dlaczego warto nosić odblaski

baner asics light-show