Gdybyśmy mieli powiedzieć co jest najważniejsze do biegania, oprócz samej chęci bez wątpienia będą to buty. Tylko jakie będą te właściwe? Jedna z osób upierała się będzie, że jedyny słuszny model pochodzi od marki „a”, drugi z biegaczy stanie w obronie marki „b”. Rynek pełen jest biegowych butów. Zdarza się, że niektóre choć w nazwie mają „running”, to nie specjalnie się do danej dyscypliny nadadzą. Gdy zaś zaczniemy szperać po sieci: startowe/ stabilacja/ nautralne/ teren, to tylko jedne z kategorii na które natrafimy.

Pierwsze buty

Pierwsze buty nie muszą być bardzo zaawansowane, zazwyczaj jeszcze sami nie jesteśmy specjalnie przekonani czy i jaką biegową drogą podążymy. Muszą być jednak jakby stworzone dla nas. W końcu różnimy się budową między sobą. Te „złe” mogą nas zniechęcić, odbierając przyjemność aktywności, a także nieco zaszkodzić. Już na początku pojawia się pytanie o rodzaj stopy: neutralna, a może z tendencją do supinacji, bądź nadpronacji? Ci ostatni zazwyczaj potrzebują dodatkowego wsparcia. W konstrukcji obuwia lub też specjalnej wkładki, która zwłaszcza w mocno zaawansowanych przypadkach pozwoli na odtworzenie prawidłowej osi, biomechaniki biegu. Chodzi głownie o to jak amortyzujemy ruch. Mając tendencję do nadpronacji (potocznie: uciekania stóp do środka), ale biegając w obuwiu neutralnym możemy nabawić się kontuzji m.in. przeciążeniowych: stopy, piszczeli czy przyśrodkowej części kolana. Podobnie w druga stronę, osoba z tendencją do supinacji biegająca w obuwiu ze stabilizacją dość szybko może odczuć problemy ze ścięgnem Achillesa.

Odwiedź sklep specjalistyczny

Jak zatem w tym gąszczu informacji odnaleźć „dobre obuwie”? Jednym z najlepszych rozwiązań jest udanie się do sklepu specjalistycznego i wybranie modelu dla siebie. Co potrzebne? Czas. Samo sprawdzenie rodzaju naszej stopy jak i przymiarki obuwia lepiej dokonywać nie spiesząc się nigdzie. W sklepie specjalistycznym uzyskasz najlepszą poradę, nie tylko sprzętową. Poznasz swój rodzaj stopy, a do przymierzenia otrzymasz buty dopasowane do Twoich oczekiwań. Najważniejsze w obuwiu sportowym jest indywidualne podejście, te charakteryzuje sklepy specjalistyczne. Możemy zatem zaproponować jedno – udaj się do sklepu i przekonaj się sam. Teraz dodatkowo możesz skorzystać z promocji marki ASICS.

Zobacz, gdzie znajdziesz specjalistyczne sklepy stacjonarne

sklepystacjonarne

Poczuj różnicę, próbuj przez 30 dni

Kup dowolne obuwie sportowe ASICS i przekonaj się, dlaczego miliony sportowców na całym świecie wybiera japońskiego producenta, z myślą o codziennym treningu. Jeżeli wybrany model nie spełni Twoich oczekiwań, możesz zwrócić go w ciągu 60 dni!

Z myślą o satysfakcji klientów, ASICS rozpoczyna kampanię o nazwie POCZUJ RÓŻNICĘ – GWARANTOWANY ZWROT PIENIĘDZY PRZEZ 60 DNI.

Aby wziąć udział w promocji, należy dokonać zakupu butów sportowych ASICS, w terminie od 1 września do 31 października 2017 roku w sklepie autoryzowanego partnera. W promocji biorą udział wszystkie modele obuwia (w tym również przecenione), z kolekcji ASICS Performance.

W przypadku niezadowolenia z zakupionego produktu, należy odwiedzić stronę internetową: https://asics-60-days-money-back-guarantee.com, opisując w minimum 15 słowach swoje rozczarowanie. Pieniądze zostaną zwrócone przez ASICS na wskazane przez klienta konto bankowe.

Gwarantowany zwrot pełnej kwoty zakupu przysługuje klientom, którzy po minimum 30 dniach, a maksymalnie 60 dniach od daty zakupu nie są w pełni usatysfakcjonowani z podjętej przez siebie decyzji.

Szczegółowe informacje oraz polski regulamin akcji dostępne są na oficjalnej stronie marki ASICS. 

ASICS poczuj roznice