Zaledwie rok temu miała miejsce charytatywna sztafeta dla Marcina Polaka, dzięki której udało się pomóc w zebraniu dużej kwoty na specjalistyczną protezę. Cała Polska wspomogła go swoimi siłami i entuzjazmem w biegu z Gliwic aż do Sopotu! W tym roku pomagamy wspaniałej kobiecie, jaką jest Marzanna Wieczorek, która uległa nieszczęśliwemu wypadkowi podczas biegu z przeszkodami i porusza się obecnie na wózku inwalidzkim.

1000 km, 98 godzin, 8 osób, takie zadanie stawia przed sobą grupa biegaczy!

Obserwując ogromny wysiłek Marzanny, jej upór i wytrwałość w dążeniu do celu, nie mogliśmy pozostać bierni i postanowiliśmy jej pomóc – mówi Piotr Jastrzębski, współorganizator biegu Nasza grupa biegowa obchodzi w czerwcu drugą rocznicę powstania. Dotychczas skupialiśmy się głównie na rywalizacji i dobrej zabawie. Dzisiaj nasz najważniejszy cel to pomoc Marzannie i zebranie dla niej środków finansowych poprzez zorganizowanie biegu na tysiąc kilometrów i pokonanie tego dystansu bez przerwy! – dodaje.

Wybierz strefę i przyłącz się do biegu

Start biegu zaplanowano w dniu 31 lipca o godzinie 22.00 w Zabrzu. Cały bieg ma charakter ciągły. Zawodnicy będą zmieniać się co 20 km, a każdy z nich docelowo przebiegnie 125 km. Ósemka zawodników to tylko grupa przewodnia całego wydarzenia. Na trasie biegu zostanie wyznaczonych pięć stref w poszczególnych miastach (Zabrze, Kraków, Warszawa, Bielsk Podlaski i Trójmiasto), w których lokalne grupy biegaczy będą miały możliwość dołączyć do sztafety na ok. 5-kilometrowym odcinku, integrując jednocześnie środowisko biegaczy przeszkodowych, i nie tylko, pod hasłem „Każdy biegacz wpłaca min. 10 zł na rehabilitację Marzanny Wieczorek” realnie przyczyniając się do osiągnięcia celu – sfinansowania rehabilitacji.

Miejsca w których się można dołączyć:

• Kraków, 01.08.2017r., Centrum Szkoleniowe Husaria Race Team: Błonia Zabierzowskie, godzina 10.00
• Warszawa, 02.08.2017r., godz. 15:00
• Bielsk Podlaski (Miejsce zamieszkania Marzanny), Amfiteatr Miejski Park Królowej Heleny, 03.08.2017r., godz. 9:00
• Gdańsk – trening xRunners do Spartan Race TOR Gdańsk Forfit, ul. Franciszka Hynka 69, 04.08.2017r., godz. 22:00

O Marzannie

Marzanna Wieczorek – 48-letnia uśmiechnięta sportsmenka z Bielska Podlaskiego po raz pierwszy wzięła udział w tego typu biegu 19 czerwca 2016 r., startując w warszawskim Survival Race. Doskonałe przygotowanie fizyczne, które zawdzięczała wieloletnim treningom kettlebell, było przepustką do ukończenia biegu w dobrym czasie. Jak sama mówi: „aktywność fizyczna, miała być dla niej bonusem do sprawnej starości”
Niestety Marzannie nie udało się ukończyć tego biegu. Na jednej z przeszkód skokowych, znajdując się już na poduszce po wykonaniu swego skoku, wskutek skoku kolejnego zawodnika została wyrzucona w górę i upadając na kark doznała złamania kręgosłupa. Od tego dnia Marzanna, która od dzieciństwa była związana ze sportem, porusza się na wózku inwalidzkim. Prowadzona intensywna i bardzo kosztowna rehabilitacja przynosi pierwsze efekty lecz polscy lekarze specjaliści nie dają żadnej pewności, że Marzanna stanie kiedyś ponownie na własnych nogach. Nadzieję na to daje rehabilitacja w specjalistycznej, leczącej najnowszymi metodami klinice „Zentrum der Rehabilitation R. Geerlofs GmbH & Co. KG”, która znajduje się w Niemczech, jednakże koszt leczenia w tym ośrodku wynosi 4 000 euro tygodniowo, zaś koszt leczenia Marzanny został określony na kwotę ok. 48 000 euro, która znacznie przewyższa możliwości naszej sportsmenki jak i jej rodziny i przyjaciół.

Środki na rehabilitację Marzanny można wpłacać na konto Fundacji Różyczka o nr.:
56 1050 1298 1000 0024 3042 5310