Do biegania jeden but… Może się wydawać, że to za mało, ale czy na pewno? Są tacy, dla których właśnie ten jeden but jest w zupełności wystarczający. I to nie tylko do biegania.

Jakiś czas temu przy okazji otwarcia łódzkiego oddziału Sklepu Biegacza na lokalnym fun page’u odezwał się Pan Jacek z pytaniem o buta:

„Witam! Macie może lewy but do biegania? Rozmiar 42-43”

W pierwszej sekundzie pytanie wydawało nam się żartem (nasi znajomi mają różne poczucie humoru), więc odesłaliśmy Jacka do sklepu internetowego Sklepbiegacza.pl w celu określenia modelu. Na te słowa doprecyzował:

„Wszystko jedno – jak byście mieli bez pary to dajcie znać, Kamilowi potrzebny tylko -lewy-„

W tym momencie, mocno zaintrygowani, wykorzystując zdobycze XXI wieku poznaliśmy nieco bliżej historię Kamila. Jak się okazało: chłopak uległ wypadkowi, w wyniku którego prawa noga musiała zostać amputowana. Dzięki wsparciu bliskich, silnej woli oraz kilku przychylnym inicjatywom z zewnątrz (w tym Fundacji Pierwszy Krok), chłopak pomimo trudności stanął na nogi. Dosłownie. Co więcej, mając wsparcie od aktywnego taty (z zacięciem do kolarstwa) od początku sezonu inspiruje innych do biegania, pływania, jeżdżenia na rowerze. Obydwaj z tatą wzięli udział w różnych imprezach sportowych, a także wydarzeniach charytatywnych i motywujących. Dopingowała ich mama Kamila – jej rola jest równie istotna jak taty. Postanowiliśmy zareagować i wciągnąć do akcji naszą „centralę”.

QB__4275 (Kopiowanie)

Cała ta historia wprawiła w ruch machinę Sklepu Biegacza. Od sklepu w Łodzi, poprzez biuro w Katowicach i inne placówki przetrząśnięto magazyny w poszukiwaniu tego jednego buta. Na przestrzeni czasu i z różnych powodów udało się znaleźć nawet 3 buty odpowiadające poszukiwanej rozmiarówce. Informacja zwrotna trafiła do Jacka i przekazanie butów z Centrali Sklepu Biegacza, poprzez oddział łódzki, do rąk Kamila było już kwestią czasu. W podziękowaniu jego tata nakręcił drobny clip „Historia jednego buta”, który możecie zobaczyć na naszym facebooku: www.facebook.com/SklepBiegaczaLodz/videos. Jak się dowiedzieliśmy, przed Kamilem sporo wyzwań, od biegów po triathlon… Tak, tak! dobrze widzicie. Nie zdziwcie się jeżeli, któregoś dnia „na dyszce” lub innym dystansie wyprzedzi was Kamil. Chłopak jest coraz szybszy :)

QB__4286 (Kopiowanie)QB__4246 (Kopiowanie)