Inteligentna odzież, która zależnie od okoliczności decyduje: ogrzewać czy chłodzić ciało. Już nie musisz się martwić zmiennymi warunkami. Możesz skupić się na skutecznym i sprawnym działaniu. Brzmi jak film fantasy? Niekoniecznie.

Running2_E5A1571Duże nasłonecznienie i wysoka temperatura powietrza to nie są warunki wymarzone przez sportowców. W takich okolicznościach dużo łatwiej o przegrzanie organizmu czy udar słoneczny. Co więc zrobić, aby uniknąć tych przykrych konsekwencji i utrzymać poziom dotychczasowych osiągnięć?

Nasz organizm stara się utrzymywać temperaturę ciała w dosyć wąskim zakresie – pomiędzy 35 a 42 stopniami Celsjusza. Wykorzystuje do tego różne narzędzia: zwiększa ukrwienie skóry, oddaje energię cieplną razem z potem, a w krytycznych momentach wysyła sygnały, że ma już dość. Najbardziej optymalną temperaturą w trakcie wysiłku jest 37 stopni Celsjusza. Gdy nie „przeszkadzamy”, utrzymanie tego poziomu jest łatwe. Inaczej rzecz się ma w przypadku wysiłku fizycznego. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednią termoregulację podczas biegu czy jazdy na rowerze.

HyperFocal: 0Tutaj z pomocą przychodzi odzież X-BIONIC. Zastosowane w niej technologie pomagają regulować temperaturę organizmu podczas wysiłku fizycznego.

Największy wpływ na temperaturę organizmu podczas ćwiczeń, ma ich intensywność. W wyniku pracy mięśni powstają duże ilości energii cieplnej, które trzeba zagospodarować. Technologia 3D Bionic Sphere, zastosowana w koszulkach X-BIONIC, wspomaga usuwanie nadmiaru ciepła z organizmu. Specjalne wstawki umieszczono na klatce piersiowej oraz plecach. Ich zadaniem jest dbanie, aby organizm nie wychłodził się podczas odpoczynku, ani nie przegrzał w trakcie biegu. Jest to niezwykle ważne – pomaga skupić się na osiąganiu jak najlepszych wyników!

AirConditioning Channel to system kanałów, odpowiadających za cyrkulację świeżego powietrza tak, aby wyrównywanie temperatury przebiegało bez zakłóceń. Obszary narządów wewnętrznych, czyli okolice brzucha oraz bioder, są ogrzewane dzięki wsparciu technologii Tummy X-controlling oraz ISO Pads.
Running2_MG_0056Spodnie, spodenki i koszulki X-BIONIC są nie tylko idealnie dopasowane do sylwetki, ale występują w trzech poziomach kompresji: high, mid i low – pozwala to doskonale dopasować strój również do warunków atmosferycznych. Można z niej korzystać w upalne dni, które akurat mamy za oknem, ale również gdy nadejdzie zima. Tak, aby trening na najwyższym poziomie był możliwy cały rok.

Liczne nagrody i wyróżnienia to nie przypadek. X-BIONIC spełnia oczekiwania najbardziej wymagających sportowców z całego świata. Czemu się dziwić, skoro zastosowane w niej technologie wyglądają jak z filmów fantasy? Kto z nas nie chciałby nosić ciuchów jutra?