Lato kalendarzowe trwa w najlepsze. Słońce świeci długo i intensywnie, temperatury są wysokie – tak więc to najlepsza okazja żeby na trening ubrać krótkie spodenki!

Justyna z Wrocławia przez ostatni miesiąc bardzo skrupulatnie testowała spodenki Nike Jacquard Rival 2 in 1 Short i teraz chce podzielić się z Wami opinią na ich temat.

Pierwsze wrażenie

Nike Jacquard Rival 2 in 1 Short są spodenkami, które klientki w sklepie oglądają najczęściej. I nie ma co się im dziwić ;). Sama, gdy otworzyłam paczkę z produktem do testowania (a to, co dostanę zawsze jest dla mnie niespodzianką) bardzo się ucieszyłam. Nike jest znany z tego, że jego produkty to nie tylko wysoka jakość wykonania, ale również wygoda, komfort użytkowania oraz świetny projekt wizualny. Odzież tej firmy, czy fitnessowa, czy biegowa jest po prostu ładna. Wcześniej już słyszałam co nieco o tych spodenkach i byłam ich bardzo ciekawa, dlatego jeszcze tego samego dnia wieczorem zabrałam je na trening – i w żadnym wypadku nie żałuję.

Nike Jacquard Rival 2 in 1 Short - 719757-011

Materiały

Nike Dri-FIT

Produkt jest wykonany w najbardziej rozpoznawalnej technologii Nike, czyli Dri-FIT. Jest to nic innego jak poliestrowy materiał z mikrowłókien, który przeznaczony jest do intensywnych treningów – dla osób, które nie boją się spocić ;). Tkanina ma za zadanie odprowadzać wilgoć ze skóry na zewnątrz, jednocześnie pozostając suchą, co zapewnia komfort i lepsze samopoczucie w czasie treningu.

Funkcjonalność

Nike Jacquard Rival 2 in 1 Short - 719757-011Nike Jacquard Rival 2 in 1 Short, jak sama nazwa mówi są spodenkami „podwójnymi”. Pierwsza warstwa to dopasowane getry, natomiast druga jest luźniejsza i nieco krótsza. Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie. Dopasowana warstwa zapewnia niekrępowanie ruchów i zmniejsza ryzyko otarć, które niestety mają wyższą częstotliwość występowania przy pojedynczych luźniejszych krojach. Wiele kobiet nie przepada jednak za dopasowanymi, krótkimi spodenkami, więc ten model swoją zewnętrzną, luźniejszą warstwą zapewni im większy komfort.

Obie warstwy spodenek są połączone ze sobą szerokim, regulowanym za pomocą sznurków grubym pasem. Dzięki temu, że pas jest szeroki, dobrze przylega do ciała, „układa” się na nim i nie uciska w żadnym miejscu.

Tył pasa jest pokryty trzema kieszeniami. Jedna z nich, środkowa, jest na zamek, natomiast dwie boczne na zakładkę materiałową. Czwarta kieszonka jest po wewnętrznej stronie w części przedniej pasa.

Moje odczucia

W czasie testowania – moje spodenki nie miały łatwo ;). Testowałam je, kiedy tylko się dało, tak, aby jak najwięcej się o nich dowiedzieć. Przeżyły zarówno treningi biegowe na powietrzu, jak i zajęcia fitnessowe w pomieszczeniach. Temperatura w jakiej trenowałam oscylowała od około 20 do nawet 30 stopni. W tym przedziale temperatury sprawdziły się świetnie. Przez cały czas trwania treningu skóra pozostawała sucha, nie czułam też, że jest mi w tych spodenkach gorąco – jedynie w okolicy pasa było trochę cieplej ze względu na jego grubość.

spodenki5Pierwsza warstwa – getry – są rozciągliwe, dopasowują się do ciała, dzięki czemu są odczuwalne w minimalnym stopniu. Są po prostu jak druga skóra. Nie krępują ruchów i maksymalizują komfort wykonywanych ćwiczeń – jest to ważne zwłaszcza przy zajęciach typu fitnessowego.

Kieszonki w spodenkach są bardzo dobrze rozlokowane, mają łatwy dostęp – nie trzeba się zatrzymywać w czasie biegu żeby coś wyciągnąć. Ich ilość mi osobiście bardzo przypadła do gustu, ponieważ zawsze mam ze sobą mnóstwo rzeczy. Tym razem było małe prawdopodobieństwo, że zabraknie mi na coś miejsca ;).

Podsumowanie

Nike Jacquard Rival 2 in 1 Short to spodenki, z których będzie zadowolona każda użytkowniczka. Sprawdzą się zarówno na treningu biegowym, starcie w zawodach ulicznych czy na sali fitness. Są multifunkcjonalne, starannie wykonane i tak wygodne, że pozwalają o sobie zapomnieć. A jak już nawet spodenki nie będą nam przeszkadzać, to nic nie stoi na przeszkodzie mocnemu, dobremu treningowi! ;)

Wybierz swój kolor Nike Jacquard Rival 2 in 1 Short

Wybierz swój kolor Nike Jacquard Rival 2 in 1 Short

Zalety

+ wysoka jakość wykonania,
+ materiał Dri-FIT dobrze odprowadzający wilgoć,
+ podwójne nogawki,
+ szeroki, wygodny pas,
+ funkcjonalne kieszonki, w których można schować drobiazgi.

Wady

– wielowarstwowość pasa wpływa na odczuwaną wyższą ciepłotę w jego okolicy.