Największa impreza biegowa pierwszej części sezonu w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź naszą relację z czternastego treningu przed Orlen Warsaw Marathon.

Do startu w Warszawie pozostał nieco ponad miesiąc. Zapisani na liście startowej biegacze odliczają dni do imprezy. Nadszedł czas na finalne takty w szlifowaniu formy  i określenie taktyki. Ostatni tydzień marca to czas, w którym można jeszcze sobie dokręcić biegową śrubę i zaaplikować trening w dawce forte. Pora na ostatnie trzydziestki i dłuższe treningi w tempie docelowym. Zdecydowanie łatwiej zrealizować je biegając w grupie i asyście trenerów motywujących konstruktywnymi wskazówkami.

czternasty treningKońcówka marca to także szansa na starty kontrolne na krótszych dystansach. To również moment, gdy do głowy zaczynają pukać kolejne pytania: czy to wystarczy? czy trenowałem wystarczająco ciężko? czy zdrowie dopisze? czy i kiedy spotkam się ze ścianą maratońską? Mniej wątpliwości mają z pewnością osoby przygotowujące się do startu podczas niedzielnych treningów organizowanych przez Sklep Biegacza i Asics. W minioną niedzielę we wspólnych przygotowaniach biegowych w 9 miastach uczestniczyło 229 aspirujących maratończyków.

Cotygodniowe spotkania pod okiem trenerów oczywiście nie gwarantują sukcesu w maratonie. Są jednak inspiracją do dalszej pracy, która może już być gwarantem powodzenia. Co więcej, treningi pod okiem trenera są szansą podniesienie efektywności biegu i lepsze rezultaty.

czternasty treningJak co tydzień o wrażenia z treningów pytamy samych zainteresowanych. Co daje im wspólne bieganie? Czy zauważają relację pomiędzy progresem formy a niedzielnymi spotkaniami? Pan Rafał z Poznania relacjonuje: „Biegam bo lubię rywalizację. Lubię też spotykać się z pozytywnymi ludźmi, których wśród biegaczy nie brakuje. Podczas OWM chcę pokonać dystans i ustanowić nowy rekord życiowy. Na treningu jak zwykle czułem się rewelacyjnie, świetna grupa, mili ludzie i w dodatku można było przetestować buty i poradzić się eksperta w sprawie doboru obuwia biegowego. Treningi od samego początku przeprowadzane są w sposób poprawny. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do ich prowadzenia. Polecam każdemu”.

czternasty trening

W przyszłym tygodniu, z uwagi na Wielkanoc, treningi się nie odbędą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po świętach do wspólnego biegania. Godziny i miejsca spotkań treningowych możecie znaleźć w TUTAJ.