Za nami kolejny odcinek przygotowań do OWM prowadzonych przez trenerów Asics’a i Sklepu Biegacza. Po raz kolejny w niedzielnych poranek w umówionych lokalizacjach stawili się biegacze, którzy w kwietniu w Warszawie będą starali się wyrównać rachunki z dystansem biegu maratońskiego.

ósmy trening owm

Ostatnia niedziela swoją piękną, prawie wiosenną aurą, wręcz zapraszała do biegania. W najpopularniejszych miejscach treningowych można było spotkać wiele biegających osób, a także spacerowiczów i co bardziej odważnych rowerzystów. W tak sprzyjających okolicznościach przyrody nie mogło również zabraknąć przyszłych maratończyków. W dziewięciu miastach w Polsce trenowało ich razem z nami ponad 300. Już po raz ósmy z rzędu biegacze myślący poważnie o podboju tegorocznego Orlen Warsaw Marathon wybrali trening zamiast ciepła domowych pieleszy niedzielnego poranka.

Treningi są zróżnicowane w zależności od planu przygotowanego przez trenera w danym mieście. Tradycyjnie nie zabrakło interwałów, siły biegowej, a przede wszystkim długich wybiegań, które mają za zadanie zniwelować efekt ściany maratońskiej. Reżim treningowych jest jednym z kluczowych czynników, które mogą uchronić przed roztrzaskaniem o nią marzeń maratończyków-pretendentów.

ósmy trening owmImponuje wysoka frekwencja na treningach, która utrzymuje się właściwie od pierwszego spotkania. Na spotkania przychodzą przede wszystkim stali bywalcy, którzy już dawno w swoich kalendarzach zakreślili ostatnią niedzielę kwietnia na czerwono. Pochodzą z różnych miast, różnią się wiekiem, codziennymi zajęciami i zainteresowaniami. Są na różnym poziomie biegowego zaawansowania. Łączy ich jedno: wspólny cele ukończenia największego biegu maratońskiego w Polsce. Oczywiście, z racji tego, że spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych, na każdym z treningów pojawiają się nowe osoby, które po prostu chcą pobiegać w grupie, poznać innych biegaczy, czy po prostu szukający motywacji do wyjścia na trening.

ósmy trening owmJak postrzegają treningi ich uczestnicy? Dobrze na to pytanie odpowiada opinia p. Kuby z Poznania: „Biegam bo to moja największa pasja. Dzięki bieganiu mogę oderwać się od codzienności. Podczas tegorocznego Orlen Warsaw Marathon chciałbym poprawić swój rekord życiowy i pobiec w granicach 2h 55’. Każdy z treningów, na którym miałem okazję być przeprowadzony został w moim odczuciu poprawnie. Trenerzy są sympatyczni, otwarci zawsze można zamienić z nimi zdanie podczas treningu, czy zapytać o kwestie związane z bieganiem. Najbardziej podoba mi się to że z każdym treningiem czuje, że biega mi się coraz lepiej. Zauważam stały progres jeśli chodzi o moją wydolność i szybkość pokonywania odcinków. Jest to dla mnie bardzo motywujące”.

Mam nadzieję, że powyższa rekomendacja zachęci Cię do przyjścia w kolejną niedzielę na nasz trening. Więcej informacji odnośnie miejsc i termnów spotkań można znaleźć tutaj. Zapraszamy!