Termin kwietniowego Orlen Warsaw Marathon zbliża się wielkimi krokami. Biegacze planujący pokonanie legendarnego dystansu nie zwalniają tempa i w ostatnią niedzielę spotkali się po raz jedenasty na treningach biegowych organizowanych przez Sklep Biegacza i Asics’a.

Przygotowania do startu idą pełną parą. Przed nami decydujące tygodnie – ostatnia okazja do szlifowania formy, utraty wagi, mentalnego przysposobienia do rzucenia rękawicy 42 kilometrom. To już ten etap, na którym nie można sobie folgować, a każdy przebiegnięty kilometr ma znaczenie. W tym stadium przyda się każdy trening, a szczególnie taki pod okiem profesjonalnego trenera.

jedenasty trening

Ideą organizowanych treningów jest wyciągnięcie pomocnej dłoni do początkujących biegaczy, którzy chcieliby się sprawdzić się w biegu maratońskim. Wielu z nich to debiutanci, którzy po raz pierwszy podejmą się tego wyzwania. Część to bardziej doświadczenie biegacze, którzy mają do wyrównania stare rachunki z maratońską ścianą. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od stopnia zaawansowania, reprezentowanej formy i ambicji czasowych chwalą sobie możliwość treningu w grupie i liczne atuty, które się z nim wiążą. Bieganie w grupie motywuje do przyjścia na trening, pokonania konkretnego dystansu, czy wreszcie utrzymania tempa na danym odcinku. Przede wszystkim jednak, treningi grupowe to możliwość poznania innych biegaczy – różnych ludzi, których jednoczy wspólna pasja.

W jedenastej serii treningów w dziewięciu miastach w Polsce: Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Warszawie, Płocku, Bydgoszczy, Poznaniu i Gdyni udział wzięło 266 uczestników. Spadek frekwencji wiąże się zapewne licznymi imprezami biegowymi, które odbyły się w ostatnią niedzielę dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

jedenasty treningJak co tydzień przytaczamy opinię trenujących. Dziś pora na głosy z Warszawy i Poznania. Na pierwszy ogień relacja p. Sean’a: „Biegam dla zdrowia, aby poczuć radość z pokonywania kolejnych kilometrów, jak i po to by cały czas się rozwijać i pokonywać kolejne granice. Treningi przez OWM oceniam bardzo dobrze – absolutnie 10/10! Rewelacja. Treningi w grupie są dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Nigdy wcześniej nie biegałem w żadnej grupie. Odczucia jak najbardziej pozytywne. Po dzisiejszym bieganiu czuję w nogach „inspirujący ból” – przyjemne uczucie. Mam nadzieję, że to przełoży się na dobry wynik w maratonie. Chciałbym pobiec w okolicach 3:50 – 4:00”. Natomiast p. Rafał ze stolicy Wielkopolski stwierdza: „Biegam bo lubię. Bieganie jest dla mnie odskocznią od codziennej monotonii zajęć.  Treningi prowadzone są prawidłowo pod kątem merytorycznym. Zawierają część wstępną – rozgrzewkę, część główną oraz ćwiczenia rozciągające kończące trening. Trenerzy udzielają wielu cennych wskazówek. Co do dzisiejszego treningu, wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Bardzo ciekawie prowadzone zajęcia. Na pewno będę na kolejnym treningu. Czuję, że dzięki nim będę mógł się poprawić życiówkę”.

Jeśli także i Ty chcesz dołączyć do nas, to zapraszamy Cię w każdą niedzielę na wspólne treningi, o których informacje znajdziesz tutaj. Treningi są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.