W ubiegłą niedzielę 341 biegaczy, niezrażonych kolejnym atakiem zimy, zameldowało się na treningach przygotowujących do tegorocznego Orlen Warsaw Marathon. Organizowane przez Sklep Biegacza i Asics treningi cieszą się niesłabnącą popularnością i potwierdzają popyt na grupowe bieganie.

Warszawa 17.01.

Kwietniowe święto biegania w Warszawie zbliża się wielkimi krokami. Na tym etapie przygotowań do startu każdy trening jest ważny. Zdają sobie z tego sprawę wszyscy biegacze, którzy licznie przybyli na wspólne treningi w dziewięciu miastach kraju. Pomimo niskiej temperatury i kuszącej wizji leniwego niedzielnego przedpołudnia niespełna 350 osób rzuciło wyzwanie kolejnym kilometrom.

„Wysoka frekwencja cieszy tym bardziej, że właściwie na każdym z treningów pojawiają się nowe twarze, które chcą spróbować biegania w grupie i razem trenować. Ludzie pozytywnie wyrażają się na temat samej idei i naszej pracy, a to bardzo motywuje nas – trenerów – do działania” – mówi Ola, współprowadząca treningi w Katowicach.

Co na ich temat mówią sami uczestnicy? Jak co tydzień cytujemy jedną z wypowiedzi.

„To był mój pierwszy trening. Nie przygotowuję się co prawda do OWM, bo mam inne cele biegowe na ten sezon, ale chciałem po prostu spróbować treningu w grupie. Pierwsze wrażenie jest świetne. Po pierwsze, grupa motywuje do wyjścia z domu i pokonania kolejnych kilometrów. W niedzielę w Katowicach zrobiliśmy ponad 21 km. Nigdy nie znalazłbym w sobie motywacji, by przebiec treningowo taki dystans. Po drugie, bieganie w grupie to szansa na poznanie nowych osób, również biegaczy. Po trzecie, warto biegać z trenerem. Nigdy nie miałem pod ręką nikogo, kto mógłby skorygować moje błędy, czy udzielić podpowiedzi. To naprawdę cenne. Rafał ma ogromną wiedzę o bieganiu, a Ola poraża entuzjazmem. Dobrze się biega w takim towarzystwie”  – relacjonuje p. Andrzej, biegacz z Katowic.

Lublin 17.01.

W otwartych treningach biegowych prowadzących przez profesjonalnych trenerów może wziąć udział każdy, niezależnie od obecnej formy i swoich ambicji startowych. Głównym celem spotkań jest przygotowanie uczestników do startu w kwietniowym OWM. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w każdą niedzielę. Poszczególne treningi  różnią się od siebie strukturą ćwiczeń, długością dystansu i obciążeniem. Więcej informacji o treningach możesz znaleźć w linku.