Bieg maratoński to jedno z tych zjawisk, które mają dla nas symboliczne znaczenie, działają na wyobraźnię, rozbudzają marzenia. Żeby móc je zrealizować potrzeba jednak samozaparcia i regularności. Wiedzą o tym doskonale uczestnicy cotygodniowych treningów przed kwietniowym Orlen Warsaw Marathon, którzy w niedzielny poranek już po raz szósty tłumnie stawili się na wspólnym bieganiu.

Kapryśna styczniowa aura nie rozpieszcza biegaczy. Mroźne dni są przeplatane dodatnimi temperaturami i opadami deszczu. W takich warunkach trudno o wykrzesanie z siebie motywacji do przywdziania sportowego stroju i wyjścia na trening. Problem ten zdaje się nie dotyczyć grupy ponad 300 osób, które niedzielny poranek zdecydowały się spędzić na grupowym bieganiu.

wrocław

To już kolejna edycja wspólnych treningów przed Orlen Warsaw Marathon organizowanych przez Sklep Biegacza i markę Asics. Pomysł na nie pojawił się w odpowiedzi na rosnącą liczbę biegaczy mierzących się dystansem maratońskim. Mimo znacznych ambicji nie wszyscy są w stanie przygotować się do tego wyzwania na własną rękę. W sukurs przychodzą tutaj wspólne treningi pod okiem fachowców, którzy swoim trenerskim doświadczeniem i podpowiedzią pomogą w realizacji biegowego celu.

Treningi mają zróżnicowany charakter i nie ograniczają się jedynie do wspólnego truchtania. „Chcemy pokazać wszystkim uczestnikom wszystkie elementy treningu maratońskiego. Są więc dłuższe wybiegania, crossy, krótkie sprinty, siła biegowa. Zwracamy również uwagę na technikę biegu. Obowiązkowo zawsze zaczynamy i kończymy rozciaganiem” – relacjonuje Rafał, trener katowickiej grupy. Dodajmy jeszcze, że treningi są dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników i każda grupa dzieli się na mniejsze podgrupy wykonujące trening o różnym natężeniu.

7

Sądząc po frekwencji i wielu nowych twarzach pojawiających się na kolejnych spotkaniach, można stwierdzić, że forma grupowych treningów podbija serca biegaczy. Jak zapatrują się na nie sami uczestnicy? Odbiór jest bardzo pozytywny, o czym mogą świadczyć przytoczone opinie biegających:

„Dla mnie bieganie to przede wszystkim świetne samopoczucie, szczególnie po takich treningach jak dzisiaj. Mnóstwo endorfin! Fajnie, że treningi są dostosowane do poziomu uczestników. Część mogła popracować nad siłą i techniką biegową, a część wspólnie zrobić długie wybieganie. Generalnie bardzo mi się podobało, bo dzięki grupie udało się zrobić naprawdę solidny trening. Sam raczej bym się nie zmotywował do takiego wysiłku. Taki trening bardzo mi się przydał, bo chciałbym „złamać trójkę” w kwietniowym biegu” – p. Michał z Lublina;

„Biegam, bo chcę zrzucić zbędne kilogramy, to mój cel numer jeden. Przy okazji w OWM chcę pobić życiówkę, czyli 4 godz. Dzisiejszy trening był urozmaicony, nawet nie wiedziałem, że tak blisko miasta są takie fajne tereny. Dzięki tym treningom mam większe szanse na przygotowanie się do OWM” – p. Piotr z Płocka.

gdynia

Treningi OWM odbywają się w dziewięciu miastach w kraju: Wrocławiu, Warszawie, Płocku,  Poznaniu, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Gdyni i Bydgoszczy. Są darmowe i otwarte dla wszystkich zainteresowanych wspólnym bieganiem. Więcej o treningach możesz dowiedzieć się klikając tutaj.