Rydwany Ognia (1981)

Prawdziwa historia dwóch brytyjskich lekkoatletów startujących na Igrzyskach Olimpijskich w 1924 r. Jeden z nich biegnie ku chwale Boga, drugi robi to dla sławy.

Przed Metą (1998)

Opowieść o życiu amerykańskiego biegacza Steve’a Prefontaine’a, który zginął w wypadku samochodowym w wieku 24 lat, na trzy tygodnie przed Igrzyskami Olimpijskimi w Montrealu w 1976. Film opisuje początek kariery tego biegacza, która zaczęła się na Oregon University, gdzie szkolił go znany trener Bill Bowerman.

Forrest Gump (1994)

Historia życia Forresta, chłopca o niskim ilorazie inteligencji z niedowładem kończyn, który staje się miliarderem i bohaterem wojny w Wietnamie.

Samotność długodystansowca (1962)

Nastoletni Colin Smith zostaje wysłany do zakładu poprawczego za dokonanie rabunku. Nadzieją na lepsze życie stają się dla niego biegi długodystansowe.

Maratończyk (1976)

Student chce oczyścić imię swojego ojca, przed laty niesłusznie oskarżonego przez władze. Jego brat, który ma przed nim pewne tajemnice, nie wspiera go.

Gazu mięczaku gazu (2007)

Dennis porzuca przed ołtarzem ciężarną narzeczoną. Pięć lat później postanawia odzyskać miłość dziewczyny.

Jericho Mile (1979)

Skazany na dożywocie mężczyzna izoluje się od więziennej rzeczywistości, poświęcając każdą wolną chwilę bieganiu. Sytuacja ulega zmianie, gdy otrzymuje propozycję udziału w olimpiadzie, a jego jedyny przyjaciel zawiera układ z gangiem.

Biegacz (1979)

Amerykański maratończyk, Michael Andropolis jest pochłonięty przygotowaniami do Olimpiady, ma reprezentować swój kraj. W tym samym czasie jego małżeństwo zaczyna się rozpadać, a dzieci nie mają do niego szacunku. Jest pełen determinacji, chce wygrać Olimpiadę. Ma nadzieję, że zwycięstwo rozwiąże jego problemy osobiste.

Biegnij Lola, biegnij (1998)

Manni gubi pieniądze, które miał przekazać szefowi mafii. Kiedy okazuje się, że ma jedynie 20 minut na zdobycie stu tysięcy marek, prosi o pomoc swoją dziewczynę Lolę, córkę dyrektora banku.

Spirit of the Marathon (2007)

Pierwszy film pokazujący esencję biegu maratońskiego. Główni bohaterowie to piątka biegaczy trzech amatorów i dwóch zawodowców. Film pokazuje ich trening i start w Maratonie w Chicago.