Bez względu na to, czy jesteś biegaczką czy uprawiasz fitness,  zawsze potrzebujesz dobrze podtrzymującego biustonosza sportowego.  W przeciwnym razie narazisz piersi na ból i nieodwracalne zmiany.

Do wyboru masz dwa rodzaje – biustonosze kompresyjne i, bardziej przypominające tradycyjną bieliznę, biustonosze enkapsulacyjne.

Biustonosz kompresyjny (np. ShockAbsorber, Odlo) – dociska biust do klatki piersiowej (unieruchamiając lecz jednocześnie rozpłaszczając go) natomiast w enkapsulacyjnym (np. Panache Sports Bra) każda pierś umieszczona jest w osobnej, termicznie kształtowanej miseczce podtrzymanej fiszbinami (dla większego komfortu otoczonymi silikonem). Dzięki temu nie czujesz ucisku, piersi nie są zdeformowane i są stabilnie utrzymane.

Materiał, z którego wykonano biustonosz powinien mieć właściwości „oddychające”, tak aby optymalnie zarządzał wilgocią. Dzięki temu nawet w upalne dni i przy intensywnym treningu materiał nie będzie powodował podrażnień.

Szerokie, miękkie i odpowiednio wyprofilowane ramiączka to kolejny atut- lepiej rozłożą nacisk na ramiona w trakcie ćwiczeń.

a.ramiaczka

Oczywiście, tak samo jak i obwód (który podtrzymuje cały biust) ramiączka powinny być  regulowane. Możliwość spięcia na plecach to jeszcze lepsze dopasowanie i wygoda. No i nawet spod wyciętej  na plecach bokserki nic nie będzie niedyskretnie wystawać.


Haftki i inne zapięcia powinny być miękko podszyte – wpłynie to na komfort i płynność ruchów.

Cały biust spoczywa na obwodzie – zwróć uwagę aby był on wystarczająco szeroki, miękki i niezbyt rozciągliwy. I, jak ramiączka,  regulowany.