Zimą klucze, kluczyki do auta, dokumenty czy żele można poupychać w kieszeniach kurtek. W odzieży przeznaczonej na lato kieszonki praktycznie nie występują. Z pomocą przychodzą nam producenci pasów i armpocketów.
Poniżej przegląd kilu ciekawszych modeli:

RĘKAWEK NIKE+ FOREARM SLEEVE

Jak wskazuje nazwa produktu – w opakowaniu otrzymujemy rękawek. Jeden. W jego wodoodpornej kieszeni z przezroczystym okienkiem można schować urządzenie współpracujące z technologią Nike+ (iPhone, iPod) lub inny telefon. Dzięki płaskim szwom ryzyko otarć jest zminimalizowane a dopasowanie ułatwia możliwość wyboru spośród dwóch rozmiarów: S/M i L/XL. Wykonany z Dry-Fitu dobrze odprowadza na zewnątrz nadmiar wilgoci. Tylko jak tu biegać w jednym rękawku?

Ciekawszą propozycją również od Nike może być więc zestaw dwóch rękawków. O, taki:

rękawki Nike+ Long Sleeves

Dla kogo? Dla biegaczy, którzy muszą biegać z telefonem lub nie wyobrażają sobie treningu bez muzyki i mogą rozstać się ze swoją playlistą. Rękawki to ciekawa propozycja na rześkie poranki lub chłodne letnie wieczory, gdy na bluzę z długim rękawem jest jednak zbyt ciepło.

IFITNESS PAS HYDRATION HD20

pas iFitness Hydration HD20

Wygoda, ergonomia i wszechstronność to główne cechy tego pasa. Ma on co najmniej kilka zastosowań w różnych sytuacjach. Zamykana na zamek obszerna kieszeń pomieści każdy telefon. W osobnej przegródce można schować klucze i dokumenty bez obaw, że zamokną. Trenujesz po zmroku? Elementy odblaskowe zapewniają dobrą widoczność. Wybierasz się na dłuższą biegową wycieczkę? Boczne kieszonki kryją zmyślne uchwyty – pasują do nich butelki (do pojemności 750 ml) różnego kształtu, puszki oraz bidony. Jedziesz na zawody? Do specjalnych pasków możesz umocować numer startowy. Antypoślizgowe silikonowe elementy zapobiegają przesuwaniu się pasa – podczas biegu bardzo dobrze przylega do ciała.

I wreszcie coś, co na pierwszy rzut oka wcale nie wygląda jak saszetka a w rzeczywistości…

SPIBELT SASZETKA ELASTYCZNA

Pusta saszetka ma szerokość całego paska (regulowanego, zapinanego na klamrę) Gdy trzeba rozciąga się ona jednak znacząco; poza bidonem pomieści praktycznie większość drobiazgów, których na treningu nie mamy gdzie upchnąć: bez problemów schowasz w niej dokumenty, klucze, portfel, telefon, smartphone. Ponieważ kieszonka dostosowuje się do kształtu przechowywanych w niej przedmiotów nie obijają się one o siebie ani nie zarysowywują. Gdy biegniesz idealnie przylega do ciała. Spibelt zapewnia wygodę nie tylko podczas treningu. Warto zaopatrzyć się w nią np. przed wyjazdem na wakacje. Saszetkę z cennymi przedmiotami można podczas zwiedzania ukryć pod ubraniem – nie widać jej spod koszulki.

saszetka spibelt