Podobnie jak w ubiegłym sezonie również w tym roku uruchomiliśmy wspólnie z ASICS oraz PKN ORLEN program treningowy przygotowujący wszystkich chętnych do startu w kwietniowym ORLEN Warsaw Marathon.

Oto, co o programie sądzą uczestnicy:
Klaudia z Katowic, która ma za sobą kilka startów w biegach górskich a w Warszawie zadebiutuje w maratonie ulicznym: „Pozornie proste i tak znane ćwiczenia: krążenia ramion, tułowia, nóg – z komentarzami Agnieszki z dziedziny fizjologii i anatamii – uświadomiły istotę komplesowej rozgrzewki, jej wpływ na cały organizm, a w konsekwencji zdolność do osiągnięcia celu”.
Maciej: „W treningach OWM mam dodatkowy cel, nie tylko biegać ale również przygotować się do przebiegnięcia pierwszy raz w życiu maratonu. To daje dużego powera i zacząłem sobie uświadamiać po ostatnich treningach jak ważne jest rozciąganie. Ale również praca nad całym ciałem aby to wszystko złożyło się w jedną wielką układankę i pozwoliło mi jeszcze bardziej cieszyć się z bieganiem a nie martwić kontuzjami”
Konradowi, który po raz pierwszy wziął udział w treningu w Warszawie, najbardziej podobało się przekazywanie praktycznej wiedzy na temat przygotowania do maratonu. „Takie wskazówki są jak najbardziej przydatne podczas przygotowań do maratonu. Trenerzy wiedzą jak podejść do zawodników i w jasny sposób przekazywali nam wiedzę.” – mówił.
Również Łukasz z Krakowa wysoko ocenił umiejętności trenerów: „Treningi są prowadzone bardzo metodycznie, stopniowo wprowadzają do odpowiedniej formy do maratonu. Dzięki nim mam szansę profesjonalnie oraz z głową przygotować się na odpowiedni czas. Chciałbym w 2014 roku pokonać maraton w poniżej 2h 50min.”
Ryszard, też z Krakowa, docenił „super atmosferę, profesjonalizm trenerów i dokładne objaśnianie ćwiczeń.”
Maciek z Warszawy, który w maratonie zamierza złamać 03h 30min podkreślił zalety biegania w grupie: „Samemu trudno byłoby mi się do odbycia takiego treningu zmotywować. Czasami warto pobiegać w grupie, rośnie wtedy motywacja i jesteś w stanie wycisnąć z siebie więcej na treningu. Dodatkowo można porozmawiać i dowiedzieć się czegoś, czego normalnie nie przeczytałbym na żadnym portalu internetowym. Polecam wszystkich wspólne treningi.”

Treningi są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na  stronie poświęconej Orlen Warsaw Marathon