Już po raz szósty wspólnie szlifowaliśmy biegową formę do ORLEN Warsaw Marathon. Nasze treningi nabierają coraz większego tempa oraz gromadzą coraz to więcej zwolenników. Duża część naszych biegaczy sama przyznaje, że tak ciężko jeszcze nigdy nie trenowała. Biegając w grupie jest po prostu dużo raźniej, w związku z czym łatwiej jest pokonywać samego siebie zmuszając się do jeszcze większego wysiłku. Cieszy nas fakt, że docenia to z tygodnia na tydzień więcej osób i na naszych treningach wciąż pojawiają się nowe twarze.
Forma ostro w górę! Tym bardziej, że miękki śnieg lub podmokłe podłoże zmuszał nasze nogi do jeszcze cięższej pracy.

Bartek, Warszawa:
„Regularnie biegam od września 2011, ale głównie w pojedynkę. Dzięki treningom do ORLEN Warsaw Marathon, pierwszy raz w życiu, mam możliwość trenowania pod opieką trenera. To bardzo ciekawe i wartościowe doświadczenie, ponieważ Tomek (trener) na bieżąco koryguje moje błędy, poprawia technikę, a przede wszystkim służy cennymi wskazówkami i poradami.
Dowiedziałem się także do czego służą dodatkowe dziurki w butach biegowych tzw. wiązanie na zamek. A Ty wiesz? :). Świetnie jest biegać w gronie sportowych zapaleńców! Mimo, że różnimy się wiekiem i doświadczeniem łączy nas pasja i jeden cel – OWM. Dzięki temu doskonale się dogadujemy, wzajemnie motywujemy i treningi stają się również wspaniałą zabaw!”

 Krzysiek, Płock:
„Dotychczas biegałem 5 do 8 km. Nie sądziłem, że jestem w stanie przebiec 12 km. Dziś pokonałem kolejną granicę!”

Partycja, Kraków:

„ Jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam na treningi organizowane przez Sklep Biegacza. Widać, że trenerzy wykonują swoją pracę nie tylko po to, aby jak najszybciej wrócić do domu… Na ostatnim treningu dowiedziałam się wiele o poprawnej technice ustawienia stopy podczas biegu oraz jak biegać długo bez męczarni, jaką do tej pory fundowałam sobie podczas treningów. Co do maratonu to potrzebuję jeszcze zwiększyć kilometraż i myślę, że z pomocą trenerów, Andrzeja i Arka na ORLEN Warsaw Marathon 2014 będę odpowiednio przygotowana.”

Łukasz, debiutant, Katowice: Co dają mi niedzielne treningi Orlen?

„Przede wszystkim wiedzę niezbędną do tego, aby BIEGAĆ a nie tylko pobiegać, jak przygotować siebie i swoje ciało do walki z kolejnymi kilometrami, jak dbać o swoje mięśnie, aby dotrzeć do mety, a w poniedziałek normalnie egzystować. Możliwość spotkania ludzi, którzy zarażają radością biegania i motywują do pokonywania coraz większych odległości. W końcu coś co brzmi niezwykle banalnie w teorii, ale w praktyce jest niezwykle ważne – siłę i energię na cały tydzień. Z rzeczy oczywistych, to możliwość przygotowania się pod okiem fachowców do zrealizowania swojego marzenia, jakim jest wystartowanie w pierwszym maratonie i ukończenie go.”