Drugi  trening za nami i to w bardzo licznym gronie. W niedzielę parkowe oraz leśne ścieżki ośmiu miast zapełniły się maratończykami, którzy już w kwietniu rzucą wyzwanie Henrykowi Szostowi. Nie zważając na mroźną pogodę, miłośnicy biegania spotkali się z naszymi trenerami, doświadczonymi biegaczami, aby wykonać swój plan i profesjonalnie przygotować się do pobicia swoich rekordów w maratonie.

Plan treningowy realizowaliśmy w dwóch grupach: początkującej i bardziej zaawansowanej biegowo. Tempo i kilometraż dostosowany był do poziomu każdej grupy. Bieganie zakończyło się krótką gimnastyką i sprawnością biegową, co dla niektórych uczestników było nowością. W czasie tego krótkiego rozluźnienia trenerzy mieli okazje poprawić technikę biegową uczestników dzisiejszego treningu. Wszystko po to, aby poczuć smak zwycięstwa na mecie. Każdy z treningu wyniósł coś wyjątkowego. Adepci biegania porady dotyczące przygotowań do maratonu, techniki biegu, a trenerzy nowe doświadczenie. Natomiast każdy z nas zyskał nowe znajomości.

 

Uczestnikom naszych treningów zadaliśmy pytanie: Co skłoniło Ciebie na przyjście na trening, gdy na dworze taki mróz?

Piotrek, Wrocław

„Niedziela to dzień, w którym większość biegaczy planuje zrobić dłuższe wybieganie. Przy obecnych warunkach pogodowych na pewno trudniej jest zrobić planowany długi trening samemu. Grono biegaczy powiększa się z dnia na dzień, pojawiają się coraz to nowi, ciekawi ludzie. Jest to fajna forma spędzenia wolnego czasu, biegając w grupie idzie to dużo przyjemniej i łatwiej, często zaplanowany trening mija znacznie szybciej, zapomina się o dystansie, a kilometry lecą.”

Renata, Płock

„Długo szukałam kogoś z kim mogłabym pobiegać. Samej trudno mi było się zmobilizować. Super, że możemy spotkać się na treningu i przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o bieganiu od takich doświadczonych trenerów. „

Tak więc jeśli chcesz przygotować się do ORLEN Warsaw Marathon i spędzić czas w gronie biegaczy – zapraszamy w kolejną niedzielę !